Druhý ročník Ginfestu láká na degustace, semináře i vlastní macerát

V alternativním prostoru DUP36 na Národní třídě se uskuteční Ginfest, zábavně vzdělávací oslava jalovcového nápoje. Druhý ročník Ginfestu se uskuteční 25. února. Návštěvníci se mohou těšit na širokou nabídku téměř 40 různých značek ginů a toniků. 

 

Ginfest se koná již tuto sobotu a návštěvníky láká na bohatý program. Nejzásadnějším bodem celého Ginfestu budou vystavené giny a toniky, ať už zavedené značky jako Beefeater či Bombay Sapphire, či méně známé giny jako The Botanist nebo toniky Double Dutch. Absolutní novinku pak předvede český lihovarník Martin Žufánek, jehož každoroční limitovaná edice OMFG pro rok 2017 bude poprvé k ochutnání a zakoupení právě na Ginfestu.

 

Kromě degustací se mohou návštěvníci zúčastnit i seminářů, které budou probíhat po celé odpoledne. Blok přednášek zahájí v 15 hodin již zmíněný Martin Žufánek, který pohovoří na téma atypických botanicals v ginu. Následovat bude od 16 hodin Kateřina Kluchová, ambasadorka značky Beefeater a členka prestižního The Gin Guilde. Její seminář se dotkne tématu ginových bází a chuťového profilu, jež ginu následně dodávají. Seminář Jakuba Vinše od 17 hodin ukáže, jaké giny párovat s kterými toniky a od 18 hodin proběhne seminář Tomáše Kučery z Barlife Akademie na téma historie a výroba ginu. Posledním seminářem dne bude řízená degustace, která je však již vyprodána. Všech ostatních seminářů se mohou návštěvníci zúčastnit zdarma, v rámci svého vstupu na Ginfest.

 

O zábavu nebude nouze ani na samotném Barlife stánku, který pro návštěvníky připravil možnost vyzkoušet si maceraci vlastního ginu. K dispozici budou lahvičky s alkoholem, různé botanicals a fundovaná obsluha, která poradí, jaké bylinky a v jakém poměru k sobě pasují. Její úloha bude však ryze poradní, konečný výsledek záleží na každém návštěvníkovi, který se do výroby vlastního ginu pustí.

 

Kromě degustací se ginoví nadšenci budou moct zúčastnit i vzdělávacích seminářů. Ginfest organizuje Barlife, odborný časopis o nápojích vycházející od roku 2004.