Gruzínské dny v Praze, která opět “Pije víno…”

Šestý ročník největšího vinařského festivalu v metropoli zaměřeného na autentická vína ze střední Evropy Praha pije víno odstartuje už tento pátek tradičně v historických prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Jedním z hlavních témat je letos Gruzie a vína z kvevri.

Dny Gruzie, které se s letošním pražským vinařským svátkem protínají ovšem zahajují již o den dříve 23. května od 20.30 hodin koncertem gruzínské vokální skupiny The Quintessence” v jazzovém klubu U Staré paní.

Souboj vín z amfor

V pátek představí na festivalu Praha pije víno skupina předních gruzínských vinařů vína vyráběná v kvevri, v tradičních gruzínských hliněných nádobách. Jantarová vína z Gruzie tak bude možné srovnat s moravskými oranžovými víny připravenými stejným, starobylým způsobem. Masterclass gruzínských vín povede v pátek od půl druhé Giorgi Dakishvili a od 16 hodin pak druhé setkání vinař Eko Ghlonti. V sobotu trojici masterclass uavře od dvou hodin vinař Jon Okruashvili. Dva festovalové dny pak završí v sobotu večer koncert skupiny Tomáš Kočko & Orchestra.

Gruzie se baví

Dny Gruzie v Praze však s festivalem Praha pije víno nekončí. Ve středu 29. května učiní definitivní tečku za gruzínskými oslavami jazzová zpěvačka Nino Katamadze, která vystoupí v holešovickém kulturním prostoru La Fabrika.