Medailová vína a nadívané prasátko

Deštivý týden je snad už konečně za námi a plánujete kam vyrazit o víkendu? Medailová vína a nadívané prasátko na vás čekají v rámci otevřených sklepů ve Vinném domě v Bzenci.

Den bez vína ze Bzence je smutný jak den bez slunce, traduje se na moravském Slovácku. Tak mapu Bzence do ruky, pohodlné boty na nohy a vyrazte v sobotu 25. května na Hodonínsko! V malebné vinařské obci Bzenec se totiž od 10. do 18. hodin po roce otevřou vinné sklepy a areály tamních vinařství. Letos jich bude podle pořádajícího spolku Bzeneckých vinařů téměř dvacet. A na svá medailová vína a prohlídku moderního vinařského domu zve také jedno z největších vinařství na Moravě – Vinný dům Bzenec. Najdete ho přímo v srdci unikátní Moravské Sahary, typické svými vátými písky, v tzv. Bzenecké Dúbravě.

Bát se, že budete na okraji Bzence směrem na Strážnici bloudit nebo si jako řidič nebudete moct dát ani skleničku, ale rozhodně nemusíte. Do vinařství, které ročně vyrobí a doveze okolo 3,5 milionu litrů vína včetně jemně perlivých a sektů, bude celý den jezdit kyvadlově autobus přímo ze bzeneckého náměstí a přímo kolem areálu vede také nově otevřená cyklostezka. 

„Návštěvníky této krásné akce zveme na naše dobrá vína i na prohlídku vinařství. Nabídneme jim také delikátní grilované prasátko plněné šunkou a od 14. hodin až do večera zahraje na nádvoří vinařství k posezení u vína výborná bluesová kapela z Brna Fat Cat,“ láká na další ročník bzeneckých otevřených sklepů jednatel Vinného domu Dušan Černoch. Portfolio vín Vinného domu čítá asi 90 produktů, ochutnat budete moci to nejlepší, co vinařství nabízí. Třeba medailové Zweigeltrebe Rosé 2017, výtečný Ryzlink rýnský a Chardonnay z kolekce Grand Reserva, Ryzlinky, které ocenili porotci prestižního Salonu vín, medailová vína z Valtických vinných trhů či

Tramíny ověnčené zlatem z jedné z největších soutěží východní a střední Evropy – Galicja Vitis 2019 v Polsku. Celodenní vstupenku do všech otevřených sklepů v hodnotě 550 korun zakoupíte na nádvoří bzeneckého zámku. A komu se bude mezi pohárky točit hlava a bude potřebovat od vína na chvilku „oraz“, může se vypravit na romantickou procházku na kopec nad Bzencem. Dech beroucí vyhlídku do krajiny poseté vinohrady nabízí příjemný turistická vyhlídka u nedávno opravené Kaple sv. Floriána a Šebestiána. 

Bližší informace najdete na www.bzenec.cz,www.bzenectivinari.cznebo na facebooku Vinného domu.