Hostit Concours Mondial de Bruxelles bude v roce 2020 Brno

Česká republika bude příští rok hostit nejprestižnější vinařskou soutěž světa. Město Brno bylo vybráno k hostování Concourse Mondial de Bruxelles 2020. Starosta města Aigle, kde právě končí letošní ročník, Frédéric Borloz, slavnostně předal symbolickou sklenku vína Světové soutěže Dr. Bohumilovi Šimkovi, hejtmanovi Jihomoravského kraje.

“Jako starosta Aigle a prezident Švýcarské federace vinařů jsem dvojnásobně hrdý na to, že jsme hostili Světovou soutěž u nás doma. Ve vašich reakcích a tvářích a jsem se přesvědčil, že náš hlavní cíl – dobře prezentovat kvalitu našich domácích vín byl naplněn. Přeji svým kolegům v Brně úspěch a radost z pořádání příštího ročníku soutěže“. 

Na oslavu pak zástupci České republiky pozvali členy poroty na tradiční oběd konaný na hradě Aigle spojený s přehlídkou moravské lidové hudby.

„Česko je země známá hlavně díky svým pivům a pro mnohé je překvapení, že zdejší historie vína je  starší než samotná země. Každoročním uspořádáním soutěže v jiné zemi máme jedinečnou příležitost objevit skryté klenoty vinařského světa a zacílit pozornost na vinařské regiony, o nichž mnozí stále nevědí,“ vysvětluje Baudouin Havaux, prezident Concours Mondial de Bruxelles

Česká republika se účastní soutěže od roku 1994. A už tradičně se naši vinaří vracejí s medailemi. V letošním ročníku soutěžilo 142 českých vín, což je o 20% více než v předchozím roce.

” Díky organizaci soutěže a s tím spojeném mediálním zájmu, dostane  vínům a vinařským regionům České republiky potřebného mezinárodního zviditelnění ” uvedl Pavel Krška, ředitel Českého národního vinařského centra. „Věříme, že publicita spojená se soutěží pomůže rozvíjet a posilovat povědomí o kvalitě moravských a českých vín, a to nejen u nás, ale i ve světě. Těšíme se na spolupráci s novináři a degustátory v této mezinárodně uznávané soutěži a propagaci vinařství a České republiky jako celku. “

  • foto: Radana Vítková a swisswine.ch