Kam na Valentýnské menu? Ve městě se srdcem ve vínku chutná dvojnásob

Atraktivní finediningová restaurace Cucina jídlo&víno na poděbradské kolonádě dělá nyní radost nejen labužníkům, ale i všem zamilovaným. Kreativní chuťové variace se tu o víkendu snoubí s romantikou.

Svatý Valentýn se jako novodobý svátek všech zamilovaných pozvolna, ale jistě, usídluje i v české kotlině. A jaká by to byla láska, kdyby neprocházela žaludkem. Navíc symbolem lásky je srdce a v Poděbradech, kde se léčí lidská srdce, jsme narazili na zajímavé valentinské menu v restauraci Cucina. Takže pokud vaše srdce miluje, jásá, nebo chřadne, zajděte o víkendu s někým koho máte rádi ochutnat moc příjemná jídla. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na “pitný režim”, což půjde snadno, protože zdejší šestichodové menu vytvořené na míru oslavám sv. Valentýna doprovázejí i prvotřídní vína.

Krevety Kataifi se sladkou chilli pěnou výtečně vypadají i chutnají

A co vše můžete ochutnat?

“Menu začínáme krevetami Kataifi se sweet chilli pěnou, následuje topinamburové risotto s carpacciem z tuňáka a lékořicí, dále cizrnové ravioli plněné pistáciemi, kalamáry a tahini pěnou, říká šéfkuchař Richard Voržák ke své speciální šestichodové hostině. “Poté ochutnáte dýňové tortellini plněné šafránovým pecorinem a proscuittem San Daniele, jako hlavní chod se bude podávat telecí svíčková s pěnou foie gras, špenátové carpaccio s fragolino redukcí a kešu v hořké čokoládě. Asladká tečka nakonec: b mandlovo čokoládová pěna dvou barev a malinová panna cota.”

No není to nádhera?

Telecí svíčková, foie gras pěna, špenátové carpaccio, fragolino redukcea kešu v hořké čokoládě. Mňam.

Valentýnské menu si můžete objednávat od 14.do 16. února přímo v restauraci La Place v Poděbradech, nebo na recepci hotelu Mamma’s. Takže chcete-li si užít i atmosféru lázeňského města a spojit skvělé jídlo s romantickým výletem, lze si zakoupit i pobyt v tomto hotelu. Zárukou kvalitních služeb je mimo jiné první cena v anketě Amazing places 2019.

Mandlovo čokoládová pěna dvou barev a malinová panna cotta

Takže neváhejte, ještě to stihnete. Celé menu pro dva vás vyjde na přátelkých 1800 korun.