Kam v listopadu za vínem ???

Putování za mladým vínem Bořetice

 
5. listopadu, Bořetice, areál sklepů Kraví hora
Akci zahajuje nástup vlády, zazní hymna Svobodné spolkové republiky Kraví hora a krátký proslov předsedy vlády. Pak již následuje volná degustace u vinařů v označených sklepech. Začátek v 11.00 hod.

Zaječské mladé víno

5. listopadu, Zaječí, vinné sklepy
Srdečně vás zveme na 3. podzimní ročník otevřených sklepů v Zaječí s názvem Zaječské mladé víno. V sobotu se pro vás sklepy otevřou od 14.30 a v neděli od 10.00 do 12.00 hod. Těšíme se na vaši návštěvu.

SVATOMARTINSKÝ KOŠT

11. listopadu, Brno, náměstí Svobody
Každoročně pořádá Vinařský fond tradiční Svatomartinský košt, a to 11. listopadu od 11.00 hod. na brněnském náměstí Svobody. Slavnostní průvod v čele se sv. Martinem vyrazí o půl jedenácté z Moravského náměstí směrem na náměstí Svobody, kde bude mladému Svatomartinskému vínu následně požehnáno. V 11.00 hod. proběhne slavnostní přípitek. K ochutnání je každoročně 100 druhů svatomartinských vín, od přítomných vinařů je možné zakoupit i celé lahve. Návštěvník v ceně vstupného obdrží skleničku, katalog vzorků a několik degustačních mincí. K poslechu zahraje cimbálová muzika. Svatomartinský košt trvá do podvečerních hodin.

Slavnost svatomartinských vín v Karlštejně
11. listopadu, Karlštejn, sál restaurace U Janů

Tak jako se rodí život, zrodila se i tato krásná svěží mladá vína. Přijďte je ochutnat spolu s námi a poslechnout si krásné zvuky cimbálu a něco pěkných písniček. K poslechu a tanci bude hrát cimbálová muzika Žandár. Sál restaurace U Janů, první láhev otvíráme v 11.11 hod.

Svatomartinská vína v Mladé Boleslavi
11. listopadu, Mladá Boleslav, Dům Vína ANNOVINO LEDNICE v OC Olympia, Jičínská ulice

Největší akce svatomartinských vín v regionu. Degustace desítek prvních letošních moravských vín různých vinařů. Jaký bude ročník 2016? Gastronomické svatomartinské speciality. Slavnostní přípitek a začátek v 11 hodin a 11 minut.

FESTIVAL OTEVŘENÝCH SKLEPŮ – SV. MARTIN NA HUSTOPEČSKU
12. listopadu, Hustopeče, vinařské obce na Hustopečsku – Hustopeče, Rakvice, Přítluky, Zaječí, Starovice

Jubilejní 20. Festival otevřených sklepů se po 4 letech vrací do pětice obcí na Hustopečsku. Na návštěvníky čeká jako vždy třicítka otevřených sklepů, degustace vín přímo z rukou vinařů, cimbálky i další kulturní program a chybět nebudou ani krajové speciality snoubené s vínem. Přijeďte objevit Hustopečsko, někdejší centrum vinařství na Moravě, které znovu obnovuje svoji bývalou slávu. Současnost patří velkým moderním vinařstvím i malým vinařům v typických vinných sklepech. Víkend po Svatém Martinovi vám místní vinaři nabídnou mladá vína ročníku 2016 i skvělá vína z předešlých let. V ceně dvoudenní vstupenky získáte degustaci všech festivalových vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce s podrobnými medailonky vinařů, degustační skleničku, stylovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma. Svatomartinský festival začíná oficiálně v sobotu 12. listopadu, sklepy se otevřou od 10.00 do 21.00 hod. s následným večerním programem. V neděli pak pokračuje od 10.00 do 15.00 hod., po oba dva dny s možností nákupu vín. Centrální registrační místo v Hustopečích bude otevřeno v sobotu 12. listopadu mezi 8.00 a 15.00 hod. a v neděli mezi 10.00 a 12.00 hod. Kyvadlová doprava zdarma mezi obcemi bude zajištěna po celou dobu festivalu. Vstupenky v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti Ticketstream, objednávky pro skupiny telefonicky na čísle 775 856 982.

Úvod do degustace vína
14. listopadu, Valtice, Národní vinařské centrum, Zámek 1

Školení určené milovníkům vína, kteří chtějí získat širší obzor a orientaci v praktické degustaci vína. Kurz je realizován s podporou Vinařského fondu.

Degustace svatomartinských a mladých vín
19. listopadu, Znojmo, Vlkova věž, ulice Kollárova, (ve spodní části Masarykova náměstí)

Agentura NaVajn vás zve na zcela netradiční ochutnávku letošních svatomartinských a mladých vín. Buďte mezi prvními, kdo bude mít čest dlouho očekávaná vína ročníku 2016 ochutnat. Řízená degustace proběhne tak, jak si tato výjimečná vína zaslouží – uvnitř Vlkovy věže, ve výšce 32 m nad zemí.

Světový duel vín 2016
19. listopadu, Hustopeče, Hotel Centro

Město Hustopeče již posedmé pořádá Světový duel vín. Exkluzivní vína světa a vybraná vína z ČR se i letos utkají v pomyslném duelu vín, ovšem vítěze si každý určí sám.

Den otevřených sklepů v Pavlově 2016


26. listopadu, Pavlov, vinné sklepy
Tradiční „Den otevřených sklepů“ připravují jihomoravští vinaři z vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS v Pavlově u Mikulova poslední listopadovou sobotu. Od 11.00 do 18.00 hod. bude otevřeno cca 12 pavlovských sklepů. Zároveň bude otevřena obecní vinotéka.