Kam za vínem v následujícím týdnu

TEPLÉ DNY POMALU KONČÍ ALE VINAŘSKÉ AKCE VRCHOLÍ. POKUD JE VE VAŠEM KALENDÁŘI JEŠTĚ VOLNÉ MÍSTO POZNAMENEJTE SI…

 

3. říjen

Město: Brno

Místo: Vinný sklep, Hlinky 106

Kontaktní osoba: Stanislav Šida

Telefon: 602515861

E-mail: stanislav.sida@bankavin.cz

www stránka: www.bankavin.cz

Prodejní přehlídka vín pro odborníky i milovníky vín proběhne v úterý 3. října od 12 do 18 hodin v Brně. Připravena je prezentace více než 200 vzorků vín tuzemských i zahraničních vinařství. Vstupné je 200 Kč a je nutná rezervace na bankavin@bankavin.cz.

3. říjen

Město: Brno

Místo: Brno – Řečkovice, bývalý areál pivovaru, Palackého náměstí 9 A

Kontaktní osoba: Zdeňka Adámková

Telefon: 607748957

Telefon (alternativní): 603471067

E-mail: vinnaloze@email.cz

Řízená degustace vín prezentovaná majitelem společnosti J. Drmolou z Bavor proběhne ve středu 4. října od 18 hodin v bývalém areálu pivovaru v Brně. Na degustaci bude prezentováno 10 vzorků vín a podávat se bude také degustační sousto.

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/shutterstock_314750606-kopie.jpg”]

5. – 7. říjen

Město: Hustopeče

Místo: Dukelské náměstí

Kontaktní osoba: město Hustopeče

Telefon: 775095525

Telefon (alternativní): 775095523

E-mail: tic@hustopece.cz

www stránka: www.burcakoveslavnosti.cz

Burčákové slavnosti, třídenní oslavy sladkého bouřlivého moku, které provází nezaměnitelná dávka humoru a recese se konají 5. – 7. října na Dukelském náměstí v Hustopeči. Hosté zde kromě ochutnávek burčáků a vín naleznou i odpovědi na řadu otázek týkajících se vinařských tradic. Co je to horenská rada, burčáková policie, pozemní vojsko, Burčáková unie nebo jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Jako každý rok tato nevšední akce návštěvníky polapí i unikátním historickým duchem slavností a nezapomenutelnou atmosférou.

5. – 8. říjen

Město: Olomouc

Místo: Výstaviště Flora Olomouc

Kontaktní osoba: Výstaviště Flora Olomouc

Telefon: 585726200

E-mail: jirovska@flora-ol.cz

www stránka: www.flora-ol.cz

Dny moravských vín se uskuteční jako součást potravinářského salonu OLIMA, který probíhá souběžně s podzimní etapou výstavy FLORA OLOMOUC 2017 o víkendu 5. až 8. října. Pro hosty je připravena prezentace a prodej moravských vín, tradičně doplněn řízenými degustacemi vedenými profesionálními sommeliery.

6. – 7. říjen

Město: Prachatice

Místo: historické prostory renesanční radnice, Velké náměstí 1

Kontaktní osoba: Michal Kočan

Telefon: 608973318

Telefon (alternativní): 388312273

E-mail: kocanmiko@seznam.cz

www stránka: www.syryrybyavino.cz

Tradiční eno-gastronomické přehlídky Sýry a víno, Ryby a víno a nově Zvěřina a víno se uskuteční o víkendu 6. – 7. října v Prachaticích. Jako tradičně se konají v budově nádherné renesanční radnice v radničním sále, sklepení a na arkádovém nádvoří. Návštěvníci mohou ochutnat vynikající pokrmy z ryb a zvěřiny a kvalitní sýry z kravského, kozího a ovčího sýra. Většina těchto sýrů získala známku kvality KLASA nebo jiná regionální ocenění. Současně proběhne prezentace mnoha vynikajících vín od zhruba 25 vinařů z Moravy a Čech.

6. říjen

Město: Brno

Místo: Masarykova univerzita, Menza Vinařská

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

E-mail: branko.cerny@vinnysklep.cz

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-brno

Královský košt v Brně proběhne v pátek 6. října od 18 do 22:30 hodin na Masarykově univerzitě. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny a nově je připraven také prodej vybraných vín, sommelierských potřeb, winelád a mnoho dalšího.

6. – 7. říjen

Město: Olomouc

Místo: Horní náměstí

Kontaktní osoba: Olomoucká vinná společnost

Telefon: 776747625

E-mail: subovaj@seznam.cz

www stránka: www.olomoucka-vinna.cz

Olomoucké vinné slavnosti budou v letošním roce probíhat dva dny, a to v pátek 6. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 7. října od 10 do 20 hodin. Na Horním náměstí v Olomouci bude připraveno 20 vinařství, která budou nabízet svá lahodná vína. Hosté se mohou těšit také na bohatý doprovodný program se soutěží burčáků a vinnou tombolou.

6. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční víkendový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 6. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

6. – 7. říjen

Město: Valtice

Místo: nám. Svobody a Vinařská ul.

Kontaktní osoba: město Valtice

Telefon: 519352978

E-mail: tic@valtice.eu

www stránka: www.valtice.eu

Valtické vinobraní, nejfolklórnější vinobraní na Moravě, proběhne o víkendu 6. až 7. října na náměstí Svobody a v areálu Vinných sklepů Valtice. Vinobraní tradičně nabídne propojení folklóru a moderní hudby, snoubení vína, burčáku a množství pestrého krajového jídla.

7. říjen

Město: Bořetice

Místo: prostranství u obecního úřadu

Kontaktní osoba: obec Bořetice

Telefon: 519430103

E-mail: obec@boretice.cz

www stránka: www.boretice.cz

Běh za bořetickým burčákem a běh Bořeticemi proběhne v sobotu 7. října v Bořeticích. Připravena je desetikilometrová trasa zakončená ochutnávkou místních vín.

7. říjen

Město: Klimkovice

Místo: prostory před zámkem

Kontaktní osoba: Vladimír Rimmel

Telefon: 603112170

E-mail: rimmel@rceia.cz

www stránka: www.vinnysklep-klimkovice.com

V sobotu 7. října od 9 do 22 hodin se v prostoru před zámkem v Klimkovicích uskuteční již 9. ročník klimkovického Burčákfestu. Festival probíhá souběžně s místními farmářskými trhy a propaguje moravská vinařství a jejich tekuté produkty. Návštěvníci mohou celý den ochutnávat několika druhů moravského burčáku, z výběru kvalitních moravských vína. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program a gastronomické speciality. Burčákfest pořádá Zámecký vinný sklep Klimkovice, společně s městem a dalšími “nadšenci”.

7. říjen

Město: Třebenice

Místo: vinice pod hradem

Kontaktní osoba: Vinařství Kubíček

Telefon:

E-mail: vino.poplze@gmail.com

www stránka: www.facebook.com/vinarstvikubicek

Degustace a ochutnávka vín vinařství Kubíček a partnerských vinařů z Moravy se koná v sobotu 7. října od 10 do 17:30 hodin. Ochutnávky proběhnou přímo na vinici na svazích pod hradem Košťálov v Třebenicích v okrese Litoměřice. Na místě mohou zájemci ochutnat rozmanitou škálu odrůd, prohlédnout si vinohrad a popovídat si s vinařem o vínu a výrobě vína.

7. říjen

Město: Staré Město

Místo: Jezuitský sklep, náměstí Velké Moravy

Kontaktní osoba: Dalimil Vrána

Telefon: 774524242

E-mail: dall@seznam.cz

www stránka: www.vinaristaremesto.cz

Klub přátel vína Staré Město pořádá v sobotu 7 října v Jezuitském sklepě na náměstí Velké Moravy již třetí ročník Staroměstského dne vína. Připravena je řízená degustace vinařství Nosreti ze Zaječí, volná degustace vín od staroměstských vinařů a k tanci a poslechu bude vyhrávat cimbálová muzika Jaroslava Čecha. Vstupenky jsou v předprodeji od 1. září.

7. říjen

Město: Uherské Hradiště

Místo: Masarykovo náměstí 21

Kontaktní osoba: Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu

Telefon: 572525525

Telefon (alternativní): 572525529

E-mail: mic@uherske-hradiste.cz

www stránka: www.uherske-hradiste.cz

Akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska proběhne v sobotu 7. října v Uherském Hradišti. Symbolické uzavírání cyklostezek v centru Slovácka začne v 8.30 hodin na Masarykově náměstí. Připraveny jsou trasy různých délek i náročností vedoucí přes malebné mikroregiony Uherskohradišťska. Kromě vinných sklípků budou cyklisté i pěší turisté moci navštívit řadu zajímavých míst. Odpoledne zpestří bohatým kulturní program s losováním o vinné i ne-vinné ceny.

7. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 7. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

7. říjen

Město: Březno – Stranná

Místo: náměstí u kostela Nejsvětější Trojice

Kontaktní osoba: Obec Březno

Telefon: 724769094

E-mail: starosta@obecbrezno.cz

www stránka: www.obecbrezno.cz

Ukončení turistické sezony a tradiční vinobraní proběhne v sobotu 7. října od 12 hodin na náměstí u kostela Nejsvětější Trojice v obci Březno – Stranná. Na slavnosti se představí Vinařství Hlava, Vičické vinařství Mikulášek a Vinařství Němeček. Hosté se mohou těšit na kvalitní vína, burčáky, mošty, sýry a gastronomii podkrušnohorské kuchyně. K poslechu zahraje skupina Country5, cimbálová muzika a Zlej sen.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:

25. květen – 8. říjen

Město: Šatov

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Sdružení vinařů Šatov

Telefon: 724341772

E-mail: info@vinarisatov.cz

www stránka: www.vinarisatov.cz

Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatov rozhodlo držet od 25. května do 8. října vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově místní drobní vinaři střídají službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty rádi obslouží a nalijí jim skvělá vína.