Medaile z Německa i Rakouska. Vína z Moravy a Čech patří ke stálicím na stupních vítězů

Hned ze dvou mezinárodních soutěží – německého vinařského klání MUNDUS VINI a rakouského AWC VIENNA získala v září vína od našich vinařů nejcennější trofeje. V Německu téměř šest desítek medailí, ve Vídni pak neuvěřitelných 322 ocenění.

Z hodnocení vín AWC Vienna, právě tato soutěž je mezinárodním lídrem oficiálně uznávaných ocenění kvality pro víno v rámci Evropské unie, si moravská a česká vína připsala zisk 72 zlatých a 250 stříbrných medailí. V konkurenci 11 342 vín od 1 588 výrobců ze 43 zemí, která se utkala v rámci aktuálního 19. ročníku soutěže, je to úctyhodný výsledek, zvláště když připočteme 66 „Ocenění dobré kvality“ („Seal of Approval“), což dohromady dává 388 ocenění pro 415 přihlášených vín z Moravy a Čech.

Nejvíce se dařilo se ziskem 4 zlatých medailí shodně vinařstvím Volařík, Zámečník, Vinné Sklepy Skalák, Vican rodinné vinařství a Víno Náprava. Největšího počtu celkem šestnácti medailí dosáhlo vinařství Vinselekt Michlovský.

„V pracovně nejnabitějším období začínající sklizně hroznů potěší skvělé výsledky na mezinárodních soutěžích, které reprezentují vinařství naší země,“ komentoval úspěch vinařů Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín na soutěžích zajišťuje. „Obě soutěže přinášejí především srovnání vín a vinařských stylů typických právě pro náš středoevropský region a naši vinaři prostřednictvím svých vín opět ukázali, že zde patří mezi ta vůbec nejlepší,“ doplnil Krška. Slavnostní vyhlášení AWC Vienna proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 30. října 2022

Také na 31. ročníku MUNDUS VINI byli naši vinaři úspěšní. V německém Neustadt an der Weinstrasse hodnotili odborníci více než 4 000 vín z 33 vinařských zemí světa. Celkem bylo uděleno 23 velkých zlatých, 980 zlatých a 671 stříbrných medailí. Největšího úspěchu na MUNDUS VINI dosáhlo B\V Vinařství z moravských Ratíškovic. Z celkového počtu 36 zlatých a 20 stříbrných medailí pro vína z Česka si připsalo hned 18 zlatých a 13 stříbrných. Zároveň také získalo ocenění “Best of Show Czech Republic”, tedy nejlepší víno z České republiky za Ryzlink rýnský Reserva 2017.