Tradiční jarní veletrhy BIOFACH a VIVANESS 2022 přivítají léto

Bio Lebensmittel, Schwerpunkt internationale Unternehmen

Veletrhy Biofach a Vivaness spojují pravidelně v předjaří své síly, aby v Norimberku představila nejnovější produkty a trendy v oblasti biopotravin a přírodní kosmetiky. Letos otevřou své brány až v prvních letních dnech od 26. – 29. června 2022.

Oba veletrhy byly odsunuty v souvislosti s pandemií a zároveň s aktuálními potřebami vystavovatelů a participujících sektorů již začátkem roku. A to navzdory tomu, že na výstavišti v Norimberku výstavy běží za přísných hygienických podmínek již od září.

Danila Brunner, výkonná ředitelka veletrhů BIOFACH a VIVANESS, Nürnberg Messe, k tomu uvedla: „Odložením předního světového veletrhu biopotravin a Mezinárodního veletrhu přírodní a organické osobní péče na léto vycházíme vstříc přáním velkého počtu našich vystavovatelů. a umožnit jim plánovat s jistotou. Společně s vystavovateli se těšíme, že se opět v Norimberku setkáme s mezinárodní komunitou biopotravin a přírodních a bio produktů osobní péče v letním vydání veletrhů BIOFACH a VIVANESS.”

Setkání naživo i digitálně

Vystavovatelé, návštěvníci a zástupci médií zažijí na místě osobně rozmanitou přehlídku nových produktů, trendů či služeb, budou se tak moci vzájemně propojit a ponořit se do kongresu přímo na místě. Zároveň veletrhy nabídnou prostřednictvím digitálních platforem online prezentace produktů a služeb vystavovatelů, takže vedle využití komunikačních a plánovacích nástrojů pro networking mimo osobní akci mohou zažít účastníci část kongresu a řadu akcí také v digitální podobě.

Michael Radau, generální ředitel společnosti SuperBioMarkt AG, řekl, že letní termín veletrhů nabízí velký potenciál: „Summer BIOFACH 2022 vidím jako obrovskou příležitost. S největší pravděpodobností se lidé budou moci znovu setkat, popovídat si a oslavit setkání v uvolněné atmosféře. Zároveň věřím, že vzniknou nějaké kreativní „outdoorové nápady“, které učiní právě tento BIOFACH 2022 velmi speciální. Tak se chopme příležitosti!

Největší hity: šetrně i bez obalu

Řada témat obou veletrhů se samozřejmě týká udržitelného rozvoje, klimatické krize a zmírňování jejích důsledků. Diskutovat se tak budou například otázky, jak mohou organické látky přispět k produkci potravin odolnějších vůči klimatickým změnám a zároveň šetrnějším k přírodě (téma Organika, Klima, Odolnost).

Farmáři v tomto ohledu významně přispívají k novým řešením, což je i hlavním tématem nového Zemědělského fóra jako součásti kongresu BIOFACH. Nová je také řada produktů a služeb „Bez obalu“, která se zaměřuje na rostoucí význam tématu obalů.

Bezpečnost stále na prvním místě

Ačkoli pandemie – doufejme – ustupuje, je samozřejmostí, že BIOFACH a VIVANESS proběhnou za oficiálních hygienických a ochranných opatření platných v době konání akce. Strategie, které Norimberské veletrhy aktuálně a pružně přizpůsobují stavu pandemie a právním požadavkům, umožňují vytvořit rámec, ve kterém mohou účastníci vytvářet sítě a podnikat v pozitivní atmosféře. Více na: www.biofach.de