Na MUNDUS VINI slavilo největší úspěch B\V vinařství

Mundus Vini 2023 Summertasting Foto: AD LUMINA

26 zlatých a 14 stříbrných medailí získali moravští a čeští vinaři v rámci letní části soutěže MUNDUS VINI v Německu, která letos vstoupila 33. ročníkem do “Kristových let”.

Největším úspěchem se může pochlubit B\V vinařství z moravských Ratíškovic s dvaceti zlatými a osmi stříbrnými medailemi. Jejich Chardonnay RESERVA 2018 bylo vyhlášeno nejlepším vínem z ČR a vinařství si celkově vysloužilo označení „Nejlepší producent ČR“.

„Oceněné Chardonnay je vyrobeno z hroznů vypěstovaných v našich 45 let starých vinicích v Ratíškovicích. Má žlutavou barvu, v jemné ovocné vůni vystupují žlutomasé broskve, doplněné tropickými tóny. Chuť je plná, harmonická, se svěží kyselinkou, dlouhá a komplexní, jelikož víno bylo školeno 12 měsíců na jemných kvasničných kalech ve velkém francouzském dubovém sudu. Je to elegantní velké víno vhodné ke zrání v láhvi,“ představil nejlepší víno z ČR na soutěži Jiří Toman, enolog a sklepmistr B\V vinařství. Toto Chardonnay navázalo na svůj předešlý úspěch, kdy v letošním roce získalo již jednu z hlavních cen na soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg ve Francii, kde bylo vyhlášeno nejlepším suchým vínem soutěže.

Zadařilo se také vinařstvím Habánské sklepy a Vinofol, se shodným ziskem 2 zlatých a jedné stříbrné medaile. Zlaté medaile si na soutěži připsala ještě vína z vinařství Vinice Hnanice a Víno Mikulov. Stříbrné pak navíc ještě Bohemia Sekt a Víno Masařík.

V německém Neustadtu an der Weinstrasse hodnotilo v rámci 33. ročníku soutěže MUNDUS VINI 4 tisíce vín z 36 vinařských zemí světa na 140 degustátorů. Oceněno bylo celkem 1 676 vín.