Nejlepším vínem na Slovácku je Pinot Gris z Vinných sklepů Skalák

Hodnocením vín slovácké vinařské podoblasti začal na Moravě seriál Národní soutěže vín 2018, naší největší a nejvyšší soutěže vín. Titul slováckého Šampiona za nejlepší víno získaly Vinné sklepy Skalák za Pinot Gris 2017, výběr z hroznů.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 478 vín, která usilovala nejen o titul Šampiona nebo vítězství v jednotlivých kategoriích, ale také o postup do celostátních kol a možnost prosadit se do Salonu vín, tedy nejlepší stovky vín české republiky pro daný rok.

Náš Pinot Gris 2017 je suché víno s přívlastkem výběr z hroznů. Jedná se o krásné, plné víno s bohatým bezcukernatým extraktem, zlatozelenkavou barvou a vůní po přezrálém žlutém ovoci,“představuje Šampiona Ing. Leona Šebestová z Vinných sklepů Skalák z Dubňan.

V soutěži získalo 9 vín velké zlaté, 101 vín zlaté,53 vín stříbrné medaile a do celostátního kola Salonu vín –národní soutěže vín postoupilo ze slovácké vinařské podoblasti 428 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z velkopavlovické, mikulovské a znojemské vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Výstava vín pro veřejnost

Všechna vína, která se zúčastnila Národní soutěže vín 2018 slovácké vinařské podoblasti, bude možné ochutnat 8. září od 14 do 01 hod. v Uherském Hradišti v rámci Putování Vinohradskou ulicí a Slováckých slavností vína a otevřených památek. Na akci se představí rozsáhlý vzorek slováckých vín včetně Šampiona a vítězů kategorií a milovníci vína zde budou mít neopakovatelnou příležitost ohodnotit kvalitu slováckých vín na jednom místě.