Největší pražská ryzlinková party již zítra! Nenechte si ujít RIESLING ROCKS 2019

Vína z bílé královké odrůy pod širým nebem, Riesling Open Air již zítra na pražském Senovážném náměstí. Skleničky do ruky a jedme! Skvělé víno, jídlo i muzika v režii Vinografu!

Festival RIESLING ROCKS 2019 se pod taktovkou pražské restaurace a vinného baru Vinograf letos koná již potřetí. Věnuje se jedné z nejlepších světových odrůd a to nejen co se týče nalévaných vzorků a chutného párování pokrmů, ale i pokud jde o edukaci. Připraveny jsou totiž mimo jiné řízené degustace tzv. Masterclass a některá vína přijedou podpořit i ti nejzasvěcenější – samotní vinaři.

Zastávka Ryzlinková a padesátka vín

Pražský vinný bar Vinograf to letos rozjíždí pod širým nebem s magickým datem 6.6. a v rámci této rieslingové party bude v nabídce na pět desítek z celého světa.

A to včetně rarit, které není snadné jinde ochutnat. Sommelierům Vinografu jde totiž o to, seznámit veřejnost zábavnou formou s krásou, rozmanitostí a jedinečností slavné německé odrůdy.

„Ryzlink právě v čase blížícího se léta osvěží a potěší každého milovníka vín. Rokec zase udrží krev rozpumpovanou a všechny ve skvělé náladě. Vína vždy vybíráme od kvalitních vinařů ze všech koutů světa. Pro ryzlinkové fajnšmekry jsou připraveny i různé libůstky, např. srovnávačka různých klonů ryzlinků z jediné vinice, terroirová vína či rarity,“ informují organizátoři akce, jíž Senovážné náměstí ožívá 6.6. 2019. A to za osobní účasti vinařů z vinařství Jakob Schneider z Nahe a Tegernseerhof z Wachau. Chybět tak nebudou ani tzv. masterclass s vinaři. K dispozici bude také fotokoutek „tramvajová zastávka Ryzlinková“

Foto z aktuálního redakčního testu vín Riesling VDP Erste a Grose Lage, celý test v tištěném vydání Víno&Styl číslo 84

A protože se skvělým vínem se pojí skvělé jídlo, k hvězdám party patří i kuchař Vinografu Milan Hořejší. Kdo umí, umí, což platí pro kuchyni, víno i muziku. Více na www.rieslingrocks.cz