Pražský hrad v moři bublin. Nalaďte se na šumivou vlnu

DCIM100MEDIADJI_0083.JPG

Už o tomto víkendu se otevřou brány okouzlujícího areálu Svatováclavské vinice a Villy Richter na Pražském hradě, aby první zářijovou neděli oslavily šuměním bublinek. Italské delikatesy a nejpopulárnější italské šumivé víno budou halvní náplní již druhého Proseccofestu. S nezapomenutelnou atmosférou, výbornou hudbou, opojným perlením a kouzelnými výhledy.

Na nejstarší pražské vinici návštěvníci ochutnají na 40 vzorků italského Prosecca od patnácti vinařství. A protože degustovat se nemá na lačno, k zakousnutí budou stylově italské speciality. Znáte nějaký lepší způsob, jak jinak se rozloučit s prázdninami? Toto osvěžující šumivé víno je i díky šťavnaté chuti plné květinovo-ovocných tónů a jemné elegantní vůni symbolem léta a to ještě zdaleka nekončí. Proseccofest nabídne široké spektrum vín reprezentujících celou oblast, v níž se toto víno vyrábí, ale také míchané koktejly, kde hraje důležitou roli jako jsou například Hugo, Aperol Spritz či Mimosa.

 Prosciutto, melouny, sýry, olivy a zmrzlina

K ochutnání bude vedle Prosecca také parmská šunka nebo prosciutto ze San Daniele. Obojí se skvěle snoubí se sladkými melouny. A znáte vlastně jejich druhy? Pokud si nejste jisti, ucelený obrázek nabídne degustační přehlídka melounů cantaloupe, ogen, honeydew, gallia a charentais. A jaká by to byla Itálie bez sýrů a oliv? Během festivalu můžete proniknout i do jejich různorodosti, poznat způsoby výroby, využití v teplé i studené kuchyni a naučit se, jak si je nejlépe vychutnat. Sladkou tečku, bez které není italské menu nikdy kompletní, zajistí samozřejmě pravá italská zmrzlina. Další důvod, proč nenechat tuhle skvělou akci jen tak vyšumět…

Kde? Areál Villy Richter
Kdy? Neděle 2. září od 12:00 do 18:00
Vstupné 250 Kč (3 degustační žetony a sklenička jsou v ceně)