Přípravy vrcholí. Veletrh WINE PARIS & VINEXPO PARIS 2023 otevře své brány v únoru

Patří mezi první v roce, Wine Paris & Vinexpo Paris jako přední z velkých mezinárodních vinařských veletrhů otevírá sezónu hlavních přehlídek a od 13. do 15. února 2023 se vrací na Paris Expo Porte de Versailles.

Wine Paris & Vinexpo Paris 2023 tak po úspěšné realizaci loňského ročníku upevňuje svou pozici jedné z největších vinařských akcí a letos se chystá přivítat přes 3 000 výrobců vína a lihovin z více než padesáti zemí světa. Očekává se účast více než třiceti tisí odborných návštěvníků.

Globální trh vín a lihovin “pod Eiffelovkou”

Veletrh tak kotví své místo na mezinárodní vinařské a nápojové scéně a to jak v čase, v únorovém termínu, tak na místě, tedy přímo metropoli životního stylu, v dynamické a požitkářské Paříži. A organizátoři se netají velkým očekáváním, již první registrační čísla z loňského podzimu, kdy se s předstihem přihlásilo na akci více než 80 % výrobců, dávala tušit velký zájem a počet účastníků stále roste, nyní se počítá s mezinárodní účastí návštěvníků a vystavovatelů z 52 zemí světa.

Mezi pozoruhodné mezinárodní pavilony patří expozice USA, právě Spojené státy americké zažívají svůj velký comeback v Paříži (zúčastní se Kalifornie, Oregon, New York a Washington). Mezi dalšími jsou to například výstavní plochy Japonska, Argentiny, Kanady, Německa, Rakouska, Řecka, Libanonu, Lucemburska, Portugalska, Švýcarska či Belgie.

Své produkty bude ovšem prezentovat mnoho dalších mezinárodních společností, včetně VSPT Wine Group z Chile; ViniPortugal pro Portugalsko a také IVDP (Instituto dos Vinhos do Douro e Porto), který bude vystavovat poprvé v Paříži. Dále Viña Costeira, Bodegas Medrano Irazu, Bodegas Franco Española, Dominio de Punctum, Bodegas Raíces Ibéricas a Very Fine Vinos ze Španělska a Matteo Colla-Wines z Piemontu, Area 39 a Consorzio Tutela del Vino Conegliano Valdobbiadene zastupující italské Prosecco a řada dalších velkých hráčů.

Všechny francouzské vinařské oblasti na jednom místě

Také domácí vinařský trh ukazuje svou sílu. Odhodlání francouzských vinařských marketingových rad spojit své síly a stát se účastníky této významné události je silnější než kdy jindy. A proto se všechny francouzské marketingové rady a vinařské oblasti shromáždí pod jednou střechou současně.

France, Paris, Salon Vinexposium, Porte de Versailles, 14-16 Février 2022

Nezávislí vinaři vystavují po boku předních průmyslových hráčů reprezentujících vína z Alsaska (Alsasko Frey-Sohler, Henri Ehrart), Beaujolais (Maison Jean Loron, Les vins Aujoux), Bordeaux (Duclot, Domaine Barons de Rothschild-Lafite, biovinaři z Nové Akvitánie), Burgundska (Diva Domaines & Distillerie, Paquet Montagnac), oblasti Languedoc-Roussillon (Gérard Bertrand, Vignobles Jeanjean, Mas de Daumas Gassac), Loiry (Orchidées Maisons de vin, Domaine de Bois Mozé), Champagne (Champagne Mailly Grand Cru, Champagne & Co, Champagne Gratiot & Cie, Champagne Lallier, Champagne Nicolas Feuillatte) a údolí Rhôny (Famille Ravoire, Domaines Aimé Arnoux).

Nejen víno, také lihoviny zde mají své místo

Kromě vín se sejdou v oblasti Be Spirits také lihoviny a řemeslné nápoje ze všech oblastí, od řemeslných destilátů přes domácí značky, od alkoholem obohaceného čaje, až po infuzovaný rum. Inovace a tradice zde sdílejí své společné místo. Mezi účastníky budou mezinárodní hráči jako Eyland Spirits s jeho islandským ginem Olafsson. Whisky, rum a vodka z Kanady s Notaboo a japonské saké a shochu s Japan Sake and Shochu Makers Association spolu s americkými ready-to-drink Slim Chillers.

Francouzští výrobci lihovin si také užijí své místo na výsluní za účasti Národního úřadu pro Armagnac, Cognac zastoupí Château Montifaud, řmeslné smetanové likéry La Mentheuse a whisky La Distillerie Warenghem.

Infinite Bar, navržený tak, aby předvedl kreativního génia špičkových mixologů, bude letos hostit 10 pařížských barů, 5 barů z francouzských regionů a 5 evropských barů a to za vskutku velkolepým čtyřicet metrů dlouhým barem.

Pro více informaci: wineparis-vinexpo.com