Ráno káva, večer víno. LT Coffee & LB Wine je místem dvou tváří

Nový pražský podnik jen kousek od slavné gigantické hlavy Franze Kafky na Národní třídě má super atmosféru, nabídku i svěží koncept. A sedět se dá se sklenkou v zahrádce vnitrobloku i v oknech do ulice.

Od sedmé hodiny raní útulná kavárna s uvolněnou, svěží a domáckou atmosférou, kde vám nastartuje den skvělá snídaně. Něco malého k jídlu a hlavně vynikající kávu z rukou špičkového baristy Lukáše Tetřeva, zejména na jeho cappuccino už pějí hosté chválu, si tu můžete dát až do časného odpoledne. Respektive do tří hodin, kdy LT Coffee zavírá a na hodinku si podnik dává pauzu, aby se z pohostinného místa poskytujícího útočiště kavárenským povalečům změnil v LB Wine, sympatický vinný bar.

Od hrnků ke skleničkám

Po čtvrté totiž přebírá štafetu sommelier Lukáš Benda, ale protože záměr je pečlivě promyšlený, není nutná žádná přestavba, žádné přesuny, těžiště dění se jen přesouvá do klidnější části za barem, kde se namísto “zabydlené” policové stěny v kavárenské místnosti mohou hosté kochat pohledem na nabídku vinotéky. Ta potěší jednak velmi zajímavým zahraničním průřezem a hlavně sortimentem pečlivě vybraných moravských vín, ale také férovými cenami.

V rukách profíků

Velkou devizou tohoto originálního podníku je navíc přítomnost obou šéfů, kteří nastavili koncept a kavárnu s barem vybudovali zcela podle svých představ. Takže vedle služeb s hosty sdílí i nadšení pro věc, což jen podtrhuje přitažlivost zajímavého místa, jehož dalším lákadlem je imimo jiné třeba skrytá zahrádka ve vnitrobloku a čistý, svěží design. A protože oba své práci opravdu rozumí, hosté se mohou spolehnout na jejich doporučení a profesionalitu. Mimochodem i Lukáš Benda, jeden z nejlepších českých sommelierů, vám uvaří dobré kafe, nicméně mnohem raději vám poradí s vínem.

Degustace časopisu Víno&Styl

O skvělé kávě Lukáše Tetřeva už byla řeč, ale samozřejmě i on to s vínem umí. Zkušeně vám otevře i láhev sektu. A není divu, vždyť před třemi lety dokonce vybojoval titul mistra ČR v sabráži.