Sladký život aneb La Dolce Vita v horách i vodách italských Alp

Za léčivou silou jejích pramenů se údajně vydal i slavný Leonardo Da Vinci, o zázračné vodě ze San Pellegrino Terme se však mezi lidmi mluví už téměř tisíc let. Vždyť také hrdě nosí přezdívku šampaňské mezi minerálními vodami. Jen zasvěcení ale ví, že jak dokonalý požitek přináší ve chvíli, kdy do ní ponoříte celé tělo.

Typická zelená láhev s vinětou nesoucí červenou hvězdu nechybí na stole žádného distingovaného podniku napříč Evropou. Je vodou gurmánů i milovníků luxusu, dokonalá k vínu i ke špičkové kuchyni.

Její cesta trvá zhruba třicet let, než se z vrcholků italských Dolomit dostane k pramenům, které protékají San Pellegrino Terme. Odtávající sníh a déšť pomalu prostupují alpským sedimentem a během této doby strávené v kameni přijímá voda přírodní minerály včetně draslíku, vápníku, sodíku a hořčíku. Analýza vzorků vody odebraných v roce 1748 ukazuje, že tehdejší složení vody bylo téměř totožné s tou, která se prodává dodnes. A nejenom, že je zdraví prospěšná, ale velmi dobře chutná jak k jídlu, tak i k vínu. Navíc je stylová. Její napojení na design, módu a luxusní životní styl vůbec prozrazuje i tato etiketa k limitované edici oslavující propojení světového módního časopisu a této ikonické vody.

Prospívá zdraví, a k tomu má styl. A protože, kudy teče, tudy léčí a přináší harmonii, není nad to vlézt si do ní pěkně až po krk a vychutnat si ji celým tělem.

Hotspot evropské aristokracie

Něco přes hodinku od hlavního města módy, italského Milana, v obklopení zelených vrcholků, kterým místní říkají předvoj těch pravých drsných Dolomit, leží v čase zapomenuté lázeňské městečko San Pellegrino Terme. Právě zde v roce 1899 přišla na svět první ikonická láhev minerální vody San Pellegrino, místní blahodárné minerální prameny však byly v hledáčku veřejnosti už mnohem dříve.

Za lázeňstvím se sem od 40. let 19. století sjížděla smetánka z celé Evropy a zejména v dobách krásných časů Belle Époque tu po ozdravných procedurách vychutnávala pozemských požitků v místním přepychovém grand hotelu a kasinu.

Dávná sláva v novém pojetí

S masivním rozmachem turismu lákajícím návštěvníky hlavně do nedalekého Bergama, které i v noci pulzuje životem a nabízí mnohem širší škálu vyžití, zmizelo San Pellegrino Terme z bucketlistové mapy víkendových cestovatelů. Wellness zážitek z místních termálů je ale o to intimnější a autentičtější. Uprostřed nově zrekonstruované budovy historického kasina, která je nyní uměleckou kombinací původního stylu s ultra moderními prvky, vzniklo před šesti lety luxusní spa.

QC Terme San Pellegrino nabízí mix tradičního wellness s moderními procedurami. Na čerstvém alpském vzduchu se tu můžete nechat hýčkat ve starodávných termálních pramenech, uvolnit tělo v sauně, namasírovat svaly pod proudem vodopádů nebo pod rukama masérských expertů. Třešničkou na dortu je tradiční italské aperitivo podávané v salonku a na terase v prvním patře kasina, na které si zaskočíte mezi procedurami jen tak v pantoflích a županu. Právě zde, v absolutním uvolnění, se sklenkou prosecca a výhledem na zelenající se horské vrcholky teprve plně pochopíte definici slova „wellness“.

Na zdraví!