SONBERK I ZNOVÍN zazářily na Asia Wine Trophy v Jižní Koreji

Dvě zlaté medaile pro Sonberk a stejně tak dvě zlata putující společně s jedním sříbrem do Znovínu Znojmo, to jsou některé z úspěchů letošního účinkování vín z ČR v nejvyšší asijské soutěži.

Sladká Pálava z ročníku 2016 a Riesling Noble rot 2017 z moravského vinařství Sonberk či Veltlínské zelené 2018 VOC Znojmo z vinice Skalka a Riesling Rýnský stejného ročníku opět VOC Znojmo z vinice Dívčí vrch, obě z produkce vinařství Znovín Znojmo patří mezi vítězná vína letošní největší asijské vinařské soutěže OIV, kam vyslalo své zástupce 34 zemí.

Vítězná vína, Riesling VOC ze Znovínu Znojmo je však aktuálního ročníku

Mezi 4 300 zaslanými vzorky, které se utkaly na konci srpna o medaile, bylo také 146 tuzemských vín. Ta nakonec získala celkem 41 medailí, z toho tři velké zlaté a tři desítky zlatých medailí.

Ostřílení matadoři

Jak Sonberk, tak Znovín Znojmo nejsou na soutěži žádnými nováčky, už z minulých ročníků si přivezly medailové úspěchy.

Asia Wine Trophy je nejprestižnější soutěží na asijském, stále se rozrůstajícím trhu. To, že uspěly všechny tři typické znojemské odrůdy (Sauvignon VOC 2018 Znovínu Znojmo získal stříbro) je známka toho, že naši vinaři umí vína světové kvality,“ říká předseda spolku VOC Znojmo František Koudela, jehož předním členem je i Znovín Znojmo.

VOC Znojmo – Sauvignon

„Moc nás těší, že naše vína VOC Znojmo získávají v poslední době ta nejvyšší tuzemská a zahraniční ocenění,“ dodává Pavel Vajčner, předseda představenstva Znovínu Znojmo.

Nejedná se o první úspěch vín VOC Znojmo na této prestižní asijské soutěži. V loni si Znovín Znojmo odvezl zlatou medaili na Ryzlinku rýnský VOC 2017, k tomu přidal ještě zlatou medaili za své ledové víno z Ryzlinku rýnského 2015.

Velká zlatá do Čech

Ovšem vůbec nejvýše hodnoceným vínem z českých zástupců na této soutěži se nakonec stalo Rulandské šedé z ročníku 2015 z české Litoměřické oblasti, a to Johann W Pinot Gris 2015, pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Třebívlice. Krásný “zářez” v galerii medailových vín z Čech, jen dokládající jejich stále stoupající kvalitu.