TIP na víkend: Slavnosti rumu v Trnavě. Světoví barmani, skvělé pití, zábava i show

Výběr těch nejlepších rumů z Venezuely, Guatemaly, Barbadosu, Austrálie…, degustace, novinky a trendy světové rumové scény, koktejlová smršť, skvělá atmosféra. Trnava Rum Fest u našich východních sousedů probíhá již tuto sobotu.

Brány festivalu se otevřou v sobotu 11. června odpoledne ve 13:00. na Nádvoří v Trnavě. „Zvolili jsme prostory Nádvoří a centra Malý Berlín, kde najdete vždy jak během dne, tak večer magickou atmosféru. Ta se k naší akci hodí. Každý návštěvník bude mít v rámci vstupného nárok na čtyři volné degustace a je na něm, které konkrétní nápoje si zvolí,“ říká Robert Šajtlava, zakladatel Bar Impresario a organizátor akce.

Součástí festivalu budou řízené degustace i semináře. Pozvání přijali zástupci světoznámých barů jako Baba Au Rum, který byl 14. nejlepším barem v roce 2021, ale také legendární Londýnský bar Trailer Happiness či tropický Rita’s Tiki Room.

Nejlepší světové nápoje i ochutnávka regionu

K rumu nepochybně patří i koktejly, o které se postarají naši barmani a speciálně pop up bary z Londýna, Atén a Milána,“ dodává Šajtlava. Degustace světových destilátů a koktejlů budou probíhat až do 23:00.

Mnozí návštěvníci chtějí nejen vidět, ale také ochutnat to nejlepší z Regionu Trnava. Proto jsme se ho letos rozhodli prezentovat skrze smysly, kterými vnímáme navštívená místa. Festival Trnava Rum Fest je jedním z akcí, které lákají mnoho lidí nejen z Trnavy, ale také z okolí,“ říká Alexander Prostinák, zastupující ředitel Oblastní organizace cestovního ruchu Trnava Tourism.

Festival bude mít koncept výstavně-prodejní akce. Vystavovatelé budou prodávat své produkty ve formě degustačních resp. standardních porcí nápojů nebo ve formě koktejlů.

Vstupenky na Trnava Rum Fest v ceně 15 € je možné si zakoupit formou předprodeje online nebo přímo na místě v den konání.