Tipy na vinařské akce – 46. týden

Svatý Martin, je za námi, ale ochutnávky mladých vín a husiček všeho druhu rozhodně nekončí. To že jste minulý víkend nestihli ochutnat je sice trestuhodné, ale vše se dá napravit. A navíc od čtvrteční půlnoci můžete naše Svatomartinské srovnávat s francouzským mladým Beaujolais Nouveau.

Bzenecké otevřené sklepypři svíčkách, ochutnávka mladých a ročníkových vín proběhne v pátek 16. listopadu od 17:30 do 24 hodin ve vinných sklepech a v centru města Bzenec. Tato akce otevřených sklepůnabídne nevšední atmosféru sklepních prostor osvětlených svíčkami a lucernami spojenou s ochutnávkoulahodných vín přímo z rukou vinařů, kteří je stvořili.

 

 1. listopad

Město: Bzenec

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Bzenečtí vinaři / Roman Ostrézí

Telefon: 606428746

Telefon (alternativní): 722183283

E-mail: tajemnik@bzenec.cz

WWW stránka: www.bzenectivinari.cz

Degustace mladých, svatomartinských vín a Beaujolais se koná v pátek 16. a v sobotu 17. listopadu vždy od 19 hodin. Ochutnávka prvních vín ročníku 2018 v atraktivních prostorech Benediktinských sklepů v klášteře Broumov. Kromě moravských vín zde mohou hosté ochutnat i Beaujolais Nouveau. Na degustaci je nutné se předem registrovat.

 

 1. – 17. listopad

Město: Broumov

Místo: Benediktinské sklepy v klášteře Broumov

Kontaktní osoba: Anna Jeřábková

Telefon: 777092893

E-mail: anna.jerabkova@klasterbroumov.cz

WWW stránka: www.klasterbroumov.cz/cs/benediktinske-sklepy-broumov

Svatomartinská zábava & Francouzský den se koná v pátek 16. listopadu od 16 hodin v místní sokolovně v Hostivicích. Svátek svatého Martina každý rok ohlašuje příchod zimy a s ní první sníh. Milovníci dobrého jídla a pití však vědí, že tento den je také spojen s koštováním prvního vína z letošní úrody, takzvaného svatomartinského vína. Ale Česko není jediné, kdo v tuto dobu ochutnává mladé víno. Ve Francii zase otevírají lahve Beaujolais Nouveau. A protože se jedná o podobně laděnou událost, koná se tato společná společenská akce. Vstup na akci je zdarma.

 

 1. listopad

Město: Hostivice

Místo: sokolovna, Jiráskova 201

Kontaktní osoba: MKSH, příspěvková organizace

Telefon: 774442214

E-mail: info@mksh.cz

WWW stránka: www.mksh.cz

Vinařská slavnost Svěcení vína ročníku 2018 nemine ani město vína Mikulov. Slavnostní obřad svěcení vínaprovede v pátek 16. listopadu v 16 hodin probošt kolegiální kapituly v Mikulově, Mgr. Pavel Pacner. Obřad Svěcení vína pořádá místní vinařský spolek Moravín Mikulov již od roku 1990. Své vzorky mladých vín zde prezentují hlavně malí ale i profesionální vinaři z Mikulova a blízkého okolí. Součástí slavností bude také nabídka Svatomartinské kachny s knedlíkem a zelím od kuchařů hotelu MAROLI.

 

 1. listopad

Město: Mikulov

Místo: zámek, Gajdošův sál

Kontaktní osoba: Moravín Mikulov / Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 519510005

Telefon (alternativní): 602567640

E-mail: info@moravimikulov.eu

WWW stránka: www.moravinmikulov.eu

Tradiční košt svatomartinských vín s mladými víny místních vinařů proběhne v sobotu 17. listopadu od 11 hodin v sokolovně obce Syrovice. K jídlu se podává tradiční svatomartinská husa.

 

 1. listopad

Město: Syrovice

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: Michal Holub

Telefon: 777574323

E-mail: vinari.syrovice@seznam.cz

Ochutnat tradiční svatomartinská vína přímo od místních vinařů mohou návštěvníci v sobotu 17. listopadu v Zámeckém vinařství Bzenec. Akci začne ve 14 hodin průvodem od bzeneckého zámku a od 15:30 hodin je ve sklepě pod Sokolovnou pro milovníky romantiky přichystána ochutnávka tradičních svatomartinských vín. Kromě degustace mimořádných vín je součástí vstupenky také speciální Svatomartinské menu.

 

 1. listopad

Město: Bzenec

Místo: zámek, sklep pod sokolovnou

Kontaktní osoba: město Bzenec

Telefon: 722183283

E-mail: projekty@bzenec.cz

WWW stránka: www.bzenec.cz

Jedenáctý ročník soutěže mešních a košer vín, Cisterciáská pečeť, proběhne v sobotu 17. listopadu od 16 hodin ve Slovanském sále Stojanova gymnázia ve Velehradě. Soutěže se účastní mešní vína, vína pravoslavných církví, vína z klášterů a košer vína z řady zemí.

 

 1. listopad

Město: Velehrad

Místo: Slovanský sál Stojanova gymnázia, Velehrad

Kontaktní osoba: Matice velehradská z.s.

Telefon:

E-mail: cisterciackapecet@gmail.com

WWW stránka: www.cisterciackapecet.cz

Letošní 19. ročník Kateřinské přehlídkyročníkových a přívlastkových vín proběhne v sobotu 17. listopadu od 13 hodin v Brně. Tato tradiční vinařská slavnost bude opět spojená s prezentacípředních moravských vinařství a volnou degustacíjejich vín. Atmosféru dokreslí cimbálová muzika Mládí z Čejče.

 

 1. listopad

Město: Brno

Místo: Brno-Tuřany, Hanácká 38, sokolovna

Kontaktní osoba: Růžena Jobová

Telefon: 777573057

E-mail: vino.turany@seznam.cz

Košt mladých vína svatomartinských hus proběhne v sobotu 17. listopadu od 18 hodin v kulturním domě v Němčičkách. Připravena je svatomartinská husa a nejlepší mladá vína od místních vinařů. K tanci a dobré náladě zahraje cimbálová muzika.

 

 1. listopad

Město: Němčičky (okr. Břeclav)

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: David Ludín

Telefon: 777255842

E-mail: vinari.nemcicky@gmail.com

WWW stránka: www.modrehory.cz

Akce otevřených sklepů s ochutnávkouprvních letošních vín, Martinské Šidleny, se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 10 hodin ve vinných sklepech Šidleny v Miloticích.

 

 1. listopad

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

Kontaktní osoba: Pavel Vlček

Telefon: 728286430

Telefon (alternativní): 777276825

E-mail: pavaluc@seznam.cz

WWW stránka: www.Sidleny.cz

Ochutnávka mladých vín proběhne v sobotu 17. Listopadu od 17 hodin v sále obecního úřadu ve Vlasaticích. Celá ochutnávka je spojená s konzumací zabíjačkových specialit.

 

 1. listopad

Město: Vlasatice

Místo: sál obecního úřadu

Kontaktní osoba: Marek Sendler

Telefon: 606738268

E-mail: mareksend77@gmail.com

Oslava svatomartinských vín a husí proběhne v sobotu 17. listopadu na Dukelském náměstí v Hustopečích. V 11 hodin a 11 minut zazní z oken hustopečské radnice slavnostní fanfáry, které ohlásí příjezd sv. Martina s družinou. Společně s hosty pak pozvedne sklenku k letošnímu prvnímu přípitku mladým vínem a oslavy zahájí. Slavnosti zpestří řemeslný jarmarka ve velkém stanu na náměstí budou od 10 hodin připravené ochutnávky vína a svatomartinských husiček. Chybět nebude ani doprovod cimbálové muziky.

 

 1. listopad

Město: Hustopeče

Místo: Dukelské náměstí

Kontaktní osoba: město Hustopeče

Telefon: 775095526

E-mail: otrisalova@hustopece.cz

WWW stránka: www.hustopece.cz/kalendar-akci

O víkendu 17. až 18. listopadu se ve Vrbici uskuteční putování po vinných sklepech s názvem Po stopách opičky Emilky. Těšit se můžete na ochutnávku mladých vín nejméně ze 14 sklepů a bohatý doprovodný program. Akce se koná za každého počasí. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do prostor Kulturního domu.

 

 1. až 18. listopad

Město: Vrbice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Vinaři Vrbice

Telefon: 776823694

E-mail:predseda@vinarivrbice.cz

WWW stránka: www.vinarivrbice.cz/po-stopach-opicky-emilky-aneb-za-mladym-vrbeckym-vinem

Řízená degustace 7 vzorků mladých a svatomartinských vín proběhne v sobotu 17. listopadu od 18 do 20 hodin ve Znojmě. Řízenou degustaci ve Vlkově věži, s překrásným výhledem na noční podzimní Znojmo,povede zkušený sommelier. Vstupné je 350 Kč na osobu a vzhledem k omezené kapacitě organizátoři doporučují včasnou rezervaci.

 

 1. listopad

Město: Znojmo

Místo: Vlkova věž, Kollárova 385/6

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz

9. ročník tradiční prezentace vinařských firem, Sametový košt, proběhne v sobotu 17. listopadu od 10 hodin v Brně. Jedná se o prezentaci vinařských firem, kde je k ochutnání

Široký sortiment starších, ale i letošních vín a zároveň si lze koštovaná vína objednat v cenách přímo od výrobce Tato populární akce, kde se spojuje kvalitní víno, pečené kačenky a cimbálová muzika, si našla své místo v srdcích mnoha obyvatel, nejen z městské části Brno-Líšeň.

 

 1. listopad

Město: Brno

Místo: Brno-Líšeň, jídelna ZŠ, Holzova 1

Kontaktní osoba: MIKA CZ, s.r.o.

Telefon: 545234507

Telefon (alternativní): 603435748

E-mail: info@mika.cz

WWW stránka: www.mika.cz

Svatokateřinské slavnosti vína proběhnou v sobotu 17. listopadu od 10 hodin v areálu sklepů Búdy v Mutěnicích. Podzimní akce otevřených sklepůnabídne ochutnávku vín v 17 vinných sklepech a vybraná vína bude možné na místě také zakoupit. Cena vstupného je 800 Kč v předprodeji a zahrnuje degustace ve sklepích, sklenku, mapku, nosič, odběrové kupony v hodnotě 300 Kč, hodové menu a vstup na večerní zábavu s cimbálovou muzikou Dúbrava z Dubňan.

 

 1. listopad

Město: Mutěnice

Místo: areál sklepů Búdy

Kontaktní osoba: Vladimír Trávník, Ing. Petr Mokruša

Telefon: 728974666

Telefon (alternativní): 723452597

E-mail: info@vinozmutenic.cz

WWW stránka: www.vinozmutenic.cz

Oslava mladého vína a dobrého jídla, Svatomartinská husa, proběhne pro velký úspěch ještě jednou, a to v sobotu 17. listopadu od 17 hodin v sále Hotelu Pavlov v Pavlově. Svatomartinská husa v sobě skrývá symbiózu skvělých zážitků z mladého rodícího se vína a vynikajícího jídla. V průběhu dne budou k ochutnání mladá svatomartinská vínaa poctivá svatomartinská husa se bude podávat kolem 19 hodiny. Večerní zábavu zpříjemní kolem 20 hodiny cimbálová muzika. Cena celého programu je 899,- Kč na osobu.

 

 1. listopad

Město: Pavlov

Místo: Hotel Pavlov

Kontaktní osoba: Hotel Pavlov

Telefon: 733534088

E-mail: recepce@hotelpavlov.cz

WWW stránka: www.hotelpavlov.cz/hotelove-akce.php?id=191

Svatomartinská slavnost na Púrynkách proběhne v sobotu 17. listopadu od 13 hodin v areálu sklepů ve Velkých Bílovicích. Slavnost nabídne tradiční příjezd svatého Martina na bílém koni, který spolu s družinou přiveze mladé víno, zazpívají mužáci z Velkých Bílovic a Vrbice, zahraje dechová hudba Bílovčanka a cimbálová muzika Lália. Během slavností budou v degustačním stanu probíhat ochutnávky mladého a svatomartinského vína ročníku 2018.

 

 1. listopad

Město: Velké Bílovice

Místo: areál sklepů

Kontaktní osoba: Milan Sedlák

Telefon: 774944214

E-mail: info@velkebilovice.com

WWW stránka: www.velkebilovice.com

V sobotu 17. listopadu od 11 do 17 hodin se na nádvoří zámku ve Zbirohu koná degustace Svatomartinských vín. Svá vína zde představí přibližně 15 vinařství. Doprovodný program nabídne kromě jiného tradiční příjezd svatého Martina na bujném koni nebo řemeslné stánky.

 

 1. listopad

Město: Zbiroh

Místo: zámek

Kontaktní osoba: Miroslav Pácha

Telefon: 371784595

E-mail:pokladna@zbiroh.com

WWW stránka: www.zbiroh.com

Svatomartinské otevřené sklepy proběhnou v sobotu 17. listopadu od 11 hodin ve vinných sklepech ve Velkých Pavlovicích. K ochutnání jsou připravená svatomartinská a mladá vína, svatomartinská husa i zabíjačkové speciality. Dokonalou atmosféru dokreslí večerní beseda u cimbálu s folklórním souborem.

 

 1. listopad

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic

Telefon: 605886640

WWW stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Svatomartinský den otevřených sklepů ve vinařské obci Rakvicesi příznivci a milovníci vína mohou vychutnat v sobotu 17. listopadu od 11 do 19 hodin. Degustace a ochutnávky ve sklepech proběhnou s doprovodem místních vinařů a sklepmistrů.

 

 1. listopad

Město: Rakvice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Vladimír Minařík / Vinaři z Rakvic

Telefon: 602450053

E-mail: vinarizrakvic@seznam.cz

WWW stránka: www.vinari-rakvice.cz

Vinařská slavnost svatý Martin v Šaldorfských sklepech se koná v sobotu 17. listopadu ve vinných sklepech v Novém Šaldorfu. V 16 hodin proběhne u historického lisu uprostřed novošaldorfských vinných sklepů martinská oslava s požehnáním mladých vín, připomenutím martinské tradice a první ochutnávkou. Hodinu na to je připravenaochutnávka vínv Obecním sále Nového Šaldorfa-Sedlešovics tematickým občerstvením. Vína k této degustacijsou odebraná z nádob v den konání slavnosti, a tedy v různém čase dokvášení. Zážitky z degustace jsou díky tomu jedinečné a typické jen pro tyto dny vinařského kalendáře.

 

 1. listopad

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.

Telefon:

E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz

WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz