Vinařské akce do konce prázdnin

22. srpen

Město: Brno

Místo: Castellana trattoria, Novobranská 4

Kontaktní osoba: Ing. Bohumil Semerád

Telefon: 732352889

E-mail: semeradb@seznam.cz

V úterý 22. srpna od 19 do 22 hodin proběhne v Castellana tratotoria v Brně degustace moravských sektů, dle výběru Bc. Davida Pavlíčka. Cílem degustace je přesvědčit veřejnost, že omezením konzumace šumivých vín na slavnostní chvíle, se mohou připravit o nevšední zážitek. Cena degustace je 350 Kč. Počet míst je omezen, stejně jako počet míst k sezení. Pořadatel doporučuje včasnou rezervaci.

24. – 29. srpen

Město: České Budějovice

Místo: Výstaviště České Budějovice a.s.

Kontaktní osoba: Výstaviště České Budějovice a.s.

Telefon: 387 714 214

Fax: 387 714 206

E-mail: info@vcb.cz

www stránka: www.vcb.cz

Výstava Země živitelka je jedinou výstavou v republice, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor. Mezinárodní agrosalon s dlouholetou tradicí a každoročním počtem 100 000 návštěvníků patří mezi nejnavštěvovanější výstavy u nás. Součástí je prezentace vinařské turistiky v České republice. Země živitelka probíhá v termínu od 24. do 29. srpna na výstavišti v Českých Budějovicích.

24. srpen

Město: Praha 1

Místo: Palác Žofín, Slovanský ostrov 226

Kontaktní osoba: Petr Marek

Telefon: 777872488

Telefon (alternativní): 257810685

E-mail: petr.marek@vinarroku.cz

www stránka: www.vinarroku.cz

Slavnostní vyhlášení výsledků prestižní národní soutěže vín Makro Vinař roku České republiky pro rok 2017 se uskuteční 24. srpna od 19 hodin ve Velkém sále paláce Žofín v Praze. Následně proběhne Gala degustace všech soutěžních vzorků, a to za účasti jak soutěžících vinařů, tak i partnerů projektu.

24. srpen

Město: Mikulov

Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 602567640

www stránka: www.dionysos.breclavsko.com

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. Po dohodě je možné rozšíření degustovaných vín. Degustace trvá přibližně 2 hodiny.

24. srpen

Město: Mikulčice

Místo: sklepní uličky, viniční tratě, muzea a vinný sklep

Kontaktní osoba: Rodinné vinařství Bartoníkovi

Telefon: 736135050

E-mail: penzionmikulcice@seznam.cz

www stránka: www.vinobartonik.cz

Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Začátek je v uvedených termínech vždy v 18 hodin v Mikulčicích.

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/775-kopie.jpg”]

25. srpen

Město: Znojmo

Místo: Loucký klášter

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

E-mail: branko.cerny@vinnysklep.cz

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-znojmo

Královský košt se uskuteční v pátek 25. srpna v Louckém klášteře ve Znojmě. Připravena je velká pultová degustace 600 nejlepších vín soutěže Král vín ČR. Ve starobylých prostorách budou hosté moci bez omezení ochutnávat všechna vystavená vína dle vlastního výběru, neutralizovat se degustačními sousty či se osvěžit vodou. V průběhu večera je pro vás připraven zajímavý doprovodný program.

25. srpen

Město: Pardubice

Místo: Pernštýnské náměstí

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Lejhanec / Czech marketing spol. s r.o.

Telefon: 777270165

E-mail: lejhanec@czech-marketing.com

www stránka: www.pardubickyfestivalvina.cz

Pardubická vinařská noc se koná jako každoročně na Pernštýnském náměstí od 20.00 do 24.00 hod v pátek 25. srpna. Tato akce je zároveň součástí Pardubických tahounů, kde toto zařazení je udělováno významným akcím s dlouholetou tradicí ve městě. Pro návštěvníky bude kromě vinařských stánků připraven bohatý kulturní program.

25. – 26. srpen

Město: Pardubice

Místo: zámek

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Lejhanec / Czech marketing spol. s r.o.

Telefon: 777270165

E-mail: lejhanec@czech-marketing.com

www stránka: www.pardubickyfestivalvina.cz

Jubilejní již 20. ročník výstavy vín se koná 25. a 26. srpna opět v nádherných prostorách pardubického zámku. Akce je určena nejen odborníkům, ale i široké veřejnosti. Vystavují zde vinaři, dovozci vín a majitelé vinoték. K 20. výročí akce bude pro návštěvníky připraveno daleko více doprovodných akcí a překvapení.

25. – 26. srpen

Město: Kobylí

Místo: sklepní areál Suchořádská zmola

Kontaktní osoba: Petra Tomčalová

Telefon: 724812057

E-mail: vinarstvi@tomcala.com

www stránka: www.tomcala.com

Romantiku při víně nabízí o víkendu 25. a 26. srpna ve sklením areálu Suchořádská zmola v Kobylí. Jedná se v podstatě o piknik v trávě při západu slunce, s dobrým vínem a jídlem za doprovodu příjemné hudby. Svěží vína nabídne místní vinařství Tomčala a atmosféru dotvoří kapela Jazz Belles, která zahraje příjemný Jazz s prvky latino, soulu a blues. Piknikové deky a skleničky na víno si každý přinese, nebo budou k zapůjčení na místě. Vstupné je 150 Kč a zahrnuje sklenku svěžího rosé jako welcome drink.

25. srpen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 25. srpna od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/cyklistika4-kopie-2.jpeg”]

26. srpen

Město: Hustopeče

Místo: sál společenského domu, Herbenova 4

Kontaktní osoba: Veronika Zoubková / město Hustopeče

Telefon: 775095526

E-mail: zoubkova@hustopece.cz

www stránka: www.hustopece.cz

Národní soutěž vín velkopavlovické vinařské podoblasti je prestižním kláním přihlášených vín o jejich zařazení do soutěže Salon vín ČR. Soutěž proběhne v sobotu 26. srpna od 14 do 20 hodin v sále společenského domu v Hustopečích a nabídne jedinečnou možnost ochutnat všechna vína ucházející se o zařazení do Salonu vín. V rámci doprovodného programu se hosté mohou těšit na cimbálovou muziku i vystoupení Hustopečské chasy s programem Zarážení hory. Akce probíhá pod garancí Svazu vinařů a ve spolupráci Národního vinařského centra.

26 – 27. srpen

Město: Čejkovice (okr. Hodonín)

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Čtvrtečníci, sdružení vinařů Čejkovice

Telefon: 776013730

Telefon (alternativní): 518362602

E-mail: info@vinozcejkovic.cz

www stránka: www.vinozcejkovic.cz

Sdružení vinařů Čtvrtečníci srdečně zve všechny milovníky vína k ochutnání vín přímo ze sklepa. Tradiční vinařská slavnost otevřených sklepů se koná 26. a 27. srpna ve sklepních uličkách v Čejkovicích. Po zakoupení vstupenky obdrží každý účastník degustační skleničku, taštičku na krk, katalog se seznamem vinařství, nabízenými víny a mapkou sklepů, propisku a poukaz na nákup vína v hodnotě 300,- Kč.

26. srpen

Město: Dolní Bojanovice

Místo: areál vinných sklepů Dolní Bojanovice

Kontaktní osoba: Pavel Líčeník

Telefon: 777564280

E-mail: pavel.licenik@seznam.cz

Den otevřených sklepů spojený s tradiční slavností Zarážání hory proběhne v sobotu 26. srpna od 14 hodin v areálu vinných sklepů v Dolních Bojanovicích.

26. srpen

Město: Bošovice

Místo: bošovská fara

Kontaktní osoba: Rostislav Vidlák, František Kulhánek

Telefon: 604150952

Telefon (alternativní): 608826255

E-mail: vidlakr@seznam.cz

Letní setkání u vína v prostorách bošovské fary se uskuteční v sobotu 26. srpna od 14 hodin v Bošovicích. Setkání nabídne degustace a ochutnávky vín z Bošovic a okolí, bohaté místní občerstvení a tradiční doprovod cimbálové muziky.

26. srpen

Město: Mikulov

Místo: Dietrichštejnská hrobka, Náměstí

Kontaktní osoba: Ing. Petr Marcinčák

Telefon: 736489351

E-mail: petr@marcincak.cz

www stránka: www.rytirivina.cz

Slavnostní setkání řádu evropských rytířů vína proběhne 26. srpna od 15 hodin v Mikulově. V rámci slavnosti proběhne prohlídka vinařské expozice na mikulovském zámku. Shlédnout budete moci i ceremoniál akreditace nových hospes Rytířského řádu a intronizace v prostorách Dietrichštejnské hrobky.

26. srpen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 26. srpna od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

26. srpen

Město: Meziměstí

Místo: Centrum Walzel (salon Walzel)

Kontaktní osoba: Tomáš Svoboda

Telefon: 724351801

E-mail: tomas.svoboda@walzel.cz

www stránka: www.vinnabrana.cz

Vinná brána je akce, která probíhá pravidelně každou poslední sobotu v měsíci od 14 hodin v Centru Walzel v Meziměstí na Broumovsku. V sobotu 26. srpna bude pro návštěvníky k ochutnání opět připraveno 53 otevřených lahví vín od různých vinařů.

Walzlovka byla postavena roku 1852. Téměř sto let žila produktivním životem, ale od roku 1940 jen chátrala a byl na ní žalostný pohled. Po 161 letech od první kolaudace oslavila Walzlovka svou druhou kolaudaci. Stará tkalcovna Walzlovka se změnila na nové Centrum Walzel a nyní můžeme sledovat, jak nabírá druhý dech. Centrum Walzel si klade za úkol být místem aktivního odpočinku, zábavy a obchodu. Snaží se o zvýšení kvality životní úrovně a zpříjemnit pobyt všem obyvatelům a návštěvníkům Broumovska.

Vinná brána

26. srpen

Město: Mikulčice

Místo: sklepní uličky

Kontaktní osoba: Mikulečtí vinaři

Telefon: 736135050

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

Víno a burčák z otevřených sklepů budou moci zájemci ochutnat v sobotu 26. srpna ve vinných sklepech v Mikulčicích. Hosté zde mohou ochutnat vína a burčáky od zdejších malovinařů, ale především zažít kouzelnou atmosféru zdejšího bohatého kulturního a folklorního života.

26. srpen

Město: Vrbovec

Místo: prostranství u kostela stětí sv. Jana (před ZŠ Vrbovec)

Kontaktní osoba: Cech vinařů Vrbovec

Telefon: 724009066

Telefon (alternativní): 515230159

E-mail: radhol@email.cz

www stránka: www.obec-vrbovec.cz

Vrbovecké posvícení s ochutnávkou vín proběhne poslední srpnovou sobotu v prostranství u kostela stětí sv. Jana ve Vrbovci. Hosté se mohou těšit na krojovanou chasu a večerní zábavu, ale především na ochutnávku vín z místní oblasti. Program začne tradičně v 8 hodin v kostele Stětí svatého Jana. Následně bude krojovaná chasa obcházet vesnici a za doprovodu dechové hudby zvát hosty na večerní zábavu. Ochutnávka vín s doprovodem cimbálové muziky bude probíhat od 14 hodin.

26. srpen

Město: Hustopeče

Místo: ulice Na Hradbách, lidově zvaná Turhandle

Kontaktní osoba: Pavel Košulič / Vinařské bratrstvo

Telefon: 775651555

Telefon (alternativní): 607171649

E-mail: kosulic@vinokosulic.cz

www stránka: www.facebook.com/hustvinbrat/?ref=aymt_homepage_panel

Zarážení hory ve vinařské uličce na Turhandlech se koná v sobotu 26. srpna od 16 hodin v Hustopečích. Hosté se mohou těšit na každoroční tradiční obřad zarážení hory spojený s chytáním zloděja. Ve večerních hodinách se otevřou místní sklepy a nabídnou ochutnávku vín členů a přátel místního vinařského Bratrstva. Celou akci bude tradičně doprovázet cimbálová muzika.

26. srpen

Město: Kobylí

Místo: Suchořádská zmola

Kontaktní osoba: obec Kobylí

Telefon: 519431106

E-mail: ou@kobyli.cz

www stránka: www.kobyli.cz

Vinařská slavnost Zarážení hory proběhne v sobotu 26. srpna od 17 hodin v Suchořádské zmole v Kobylí. Návštěvníci se mohou spolu s místními vinaři, očekávajícími začátek vinobraní, těšit na tradiční slavnost otevřených sklepů.

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/144.jpeg”]

27. srpen

Město: Popice

Místo: Vinařství Sonberk

Kontaktní osoba: Vinařství Sonberk

Telefon: 777630434

E-mail: sonberk@sonberk.cz

www stránka: www.sonberk.cz

Víkendový podvečerní koncert s povídáním a hosty na terase vinařství Sonberk v Popicích se západem slunce a s nejkrásnějším výhledem na Pálavu nabídne 2. ročník akce Sonberské (ne)vinné kulturní léto. Předposledním koncertem letošního kulturního léta na Sonberku bude v neděli 27. srpna v 19 hodin vystoupení hudebníka, skladatele a spisovatele Zdenka Merty a zpěvačky Zory Jandové, které pro tento večer doprovodí violoncellistka Petra Malíšková a kytarista Josef Štěpánek. Program koncertního večera Zdenka Merty a Zory Jandové je sestaven převážně z autorské písňové hudby obou protagonistů a vznikal dlouhodobě díky různým hudebním inspiracím. Základní vstupné je 250 Kč, vstupné a lahev Velkého Sonberku je 540 Kč a VIP vstup stojí 1200 Kč a zajišťuje vyhrazené sezení, víno, drobné občerstvení a vstup do zázemí vinařství.

27. srpen

Město: Doksy u Máchova jezera

Místo: hotel Port

Kontaktní osoba: hotel Port

Telefon: 487809711

E-mail: hotel@hotelport.cz

www stránka: www.hotelport.cz/vinobrani-u-machova-jezera

6. ročník vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti se uskuteční v neděli 27. srpna od 13 hodin v areálu hotelu Port v Doksech. Tradičně se mohou hosté těšit na bílý a růžový burčák z Vinných sklepů Valtice i vybraná vína z vlastní produkce a z Vinařství Kovács. Další rozličné občerstvení zajistí tým hotelu Port. Až do večera bude hrát cimbálová muzika Fjertůšek, kterou pravidelně prostřídá místní kapela Vosty Band a rozloučení s prázdninami na břehu Máchova jezera zpestří i mnoho dalších atrakcí. Pro děti je připraveno soutěžní odpoledne o lákavé ceny a studio Damúza z Prahy přiveze loutkové divadlo a představí pohádku „Jakoubkovo splněné přání“. Odpoledne si mohou hosté zpestřit i plavbou lodí po Máchově jezeře. Vstupné na slavnost i veškerá představení je zdarma.

27. srpen

Město: Šardice

Místo: areál za starou školou

Kontaktní osoba: Mendelův vinařský spolek Šardice

Telefon: 602146935

Telefon (alternativní): 603332416

E-mail: f.foretnik@seznam.cz

www stránka: www.vinozesardic.cz

Vinařská slavnost Zarážení hory proběhne spolu s vinobraním v neděli 27. srpna v Šardicích. Hosté se mohou těšit na vinařskou tradici spojenou se zaražením hory a slibem hotařů při víně a při písničce s vinařskou tématikou. Slavnost pořádá Mendelův vinařský spolek Šardice.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:

18. – 22. srpen

Město: Mikulčice

Místo: areál u myslivecké chaty

Kontaktní osoba: Krojovaná chasa a obec Mikulčice

Telefon: 518357230

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

www stránka: www.infomikulcice.cz

Tradiční krojované hody v Mikulčicích je pravidelná folklorní akce v Mikulčicích, při které se celá obec „obleče“ do slavnostního. Od 18. Do 22. Srpna zažijete tradiční, dochovanou atmosféru podlužáckých hodů se vším všudy. Během celého hodového programu je v areálu myslivny umístěn stan mikuleckých vinařů, kde můžete ochutnat výborná mikulecká vína.

27. duben – 6. září

Město: Velké Bílovice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Michal Tetur / Velkobílovičtí vinaři o.s.

Telefon: 775595561

E-mail: info@velkebilovice.com

www stránka: www.velkebilovice.com

V období od 27. dubna do 6. září probíhá akce otevřených sklepů, Za vinařem do Velkých Bílovic. Po dobu 19 týdnů postupně otevře své sklepy 50 vinařství. Každý týden od čtvrtka do středy otevře 3 až 5 vinařství. Ve vedlejší sezóně bude otevřeno od 15 do 18 hodin a v hlavní sezóně od 13 do 19 hodin. Návštěvníci zde budou mít možnost degustovat minimálně 8 druhů vín za 150,- Kč na osobu. Po zaplacení degustačního poplatku vinař zapůjčí skleničku, kterou si po ukončení ochutnávky vezme zpět. V infocentru a na info-tabuli na náměstí Osvoboditelů ve Velkých Bílovicích je uvedeno, kdo má daný termín otevřený sklep.

1. květen – 1. říjen

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.

E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Od května do října se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden sklep Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

25. květen – 8. říjen

Město: Šatov

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Sdružení vinařů Šatov

Telefon: 724341772

E-mail: info@vinarisatov.cz

www stránka: www.vinarisatov.cz

Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatov rozhodlo držet od 25. května do 8. října vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově místní drobní vinaři střídají službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty rádi obslouží a nalijí jim skvělá vína.

29. květen – 1. říjen

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic

Telefon: 605886640

E-mail: info@vinozvelkychpavlovic.cz

www stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic otevřou své sklepy od konce května do 1. října. Během akce Letní otevřené sklepy budou pro veřejnost každý týden od 18 do 21 hodin otevřená vždy dvě vinařství z Velkých Pavlovic. Milovníkům dobrého vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat místní vína během jejich letní dovolené. Více informací o otevřených sklepech naleznete na webových stránkách.

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/120.jpeg”]

2. červen – 17. září

Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Místo: celá obec a areál sklepů Stará hora

Kontaktní osoba: Cech blatnických vinařů

Telefon: 602562437

Telefon (alternativní): 724982943

E-mail: info@vinariblatnice.cz

www stránka: www.vinariblatnice.cz

Akce do Blatnice k vinařovi, je putovní štafeta otevřených sklepů, která bude probíhat od 2. června do 17. září v celé obci Blatnice pod Svatým Antonínkem a areálu vinných sklepů Stará hora. V tomto období bude každý víkend vždy v pátek od 17 do 19 hodin, v sobotu od 13 do 19 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin otevřen minimálně jeden vinný sklep, kde budou probíhat ochutnávky vína přímo u vinaře. Vstupné je 100,- Kč a zahrnuje ochutnávku minimálně 6 vzorků lahvových vín. Sklenku zapůjčí vinař a vybraná vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

2. červen – 8. říjen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

Kontaktní osoba: Jaroslav Grufík

Telefon: 777276825

E-mail: jaroslavgrufik@seznam.cz

www stránka: www.sidleny.cz

V sezoně vždy od pátku do neděle budou mít zájemci možnost navštívit Šidleny v Miloticích s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z malovinařů s možností prohlídky sklepa, posezení, degustace a koupě vína. Sezónní služba otevřených sklepů začíná 2. června a končí slavným burčákovým pochodem.

2. červen – 3. září

Město: Pavlov

Místo: vinné sklepy v Pavlově

Kontaktní osoba: Spolek vinařů VINITORES PALAVIENSIS

Telefon: 721414575

E-mail: pavel@krska.com

www stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz

Léto otevřených sklepů v Pavlově proběhne 2. června do 3. září. Pavlovští vinaři již několik let zvou milovníky vína, aby poznali pavlovská vína přímo v místě jejich vzniku, historických vinných sklepích v Pavlově. Celou letní sezonu bude mít každý týden otevřeno jedno vinařství. Otevřeno bude vždy v pátek od 16 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin. Při návštěvě budou mít zájemci možnost prohlédnout si historické sklepy, poznat osobně jednotlivé vinaře, ochutnat skvělá pavlovská vína a samozřejmě si je také nakoupit do svého vinného archivu. K ochutnání bude zpravidla 10 až 12 vzorků. Součástí ceny ochutnávky je výklad vinaře k jednotlivým vínům, voda a neutralizační pečivo. Uvedené termíny jsou garantovány jako minimální. Většina sklepů bude mít otevřeno i mimo garantované termíny a návštěvu lze po předchozí domluvě uskutečnit ve všech vinařstvích.

16. červen – 1. říjen

Město: Mikulčice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: TIC Mikulčice

Telefon: 736135050

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

www stránka: www.infomikulcice.cz

Na skok k mikuleckému vinaři je akce organizovaná profesionálními vinařstvími v Mikulčicích, která bude probíhat od 16. června do 1. října. Služba otevřených sklepů bude garantovat každodenní možnost návštěvy a ochutnávky vín v některém otevřeném sklepě vždy od 13 do 19 hodin. Díky této akci mohou mít zájemci vinaře takříkajíc pro sebe bez stresu větších akcí typu otevřených sklepů. Aktuální seznam otevřených vinařství včetně jednotlivých termínů bude včas zveřejněn.

22. červen – 3. září

Město: Čejkovice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Čtvrtečníci, sdružení vinařů Čejkovice

Telefon: 776013730

Telefon (alternativní): 518362602

E-mail: info@vinozcejkovic.cz

www stránka: www.vinozcejkovic.cz

Letní otevřené sklepy proběhnou v období od 22. června do 3. září ve vinných sklepech v Čejkovicích. Zájemci mohou osobně navštívit vinaře přímo v místech, kde se víno rodí. Každý týden, od čtvrtka do neděle otevřou své sklepy 2 až 3 místní vinaři, kteří rádi předvedou své výrobní prostory a zodpoví veškeré otázky. Degustace vzorků i vinaře stojí jednotně 100 Kč. Vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

1. červenec – 1. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní ulička Výmol

Kontaktní osoba: Vinaříček o.s.

Telefon: 777062129

Telefon (alternativní): 777561535

E-mail: info@vinaricek.cz

www stránka: www.vinaricek.cz

Akce do sklepa na Moravu je služba otevřených sklepů na cyklotrase vedoucí přes Moravskou Novou Ves, která bude probíhat po dobu letních prázdnin vždy od pátku do neděle od 17 do 21 hodin. Menší rodinná vinařství otevřou v tomto období své vinné sklepy veřejnosti a nabídnou degustace svých vín vedené přímo vinařem. Rozsah a termín degustací lze sjednat i individuálně a v ceně degustace je zahrnuto i degustační sousto. Bližší informace o termínech a možnostech ubytování či stravování jsou k dispozici na webových stránkách.

1. červenec – 30. září

Město: Mutěnice

Místo: Pod Dubňansků horů

Kontaktní osoba: Spolek vinařů Dubňanská hora

Telefon: 724214126

www stránka: www.osdubnanskahora.cz

Léto a podzim u vinaře je služba otevřených sklepů, která proběhne od 1. července do 30. září Pod Dubňansků horů v Mutěnicích. Každý víkend od pátku do neděle vždy od 10 do 18 hodin bude otevřený minimálně jeden sklípek, kde mohou hosté posedět s vinařem u dobrého vínka. Připraveno bude 6 až 10 vzorků vín a chybět nebude ani drobné pohoštění. Bližší informace a rozpis služeb jednotlivých vinařství je k dispozici na webových stránkách.

1. červenec – 31. srpen

Město: Hustopeče

Místo: vinařské ulice Na Hradbách a Vinařská

Kontaktní osoba: město Hustopeče

Telefon: 775095526

E-mail: sve@hustopece.cz

www stránka: www.hustopece.cz

Hustopeče, město dobrého vína, nabídne v průběhu letních prázdnin návštěvu zdejších vinných sklípků ve vinařských uličkách Na Hradbách a Vinařská. Každý den bude otevřeno hned několik sklípků, kde budou majitelé nabízet své služby od 18 do 21 hodin, dle dohody i déle.

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/125.jpeg”]

1. červenec – 1. říjen

Město: Chvalovice

Místo: sklepní ulička

Kontaktní osoba: VINAŘSKÝ SPOLEK CHVALOVICE, o.s.

Telefon: 736631547

Telefon (alternativní): 604233204

E-mail: vino@waldberg.cz

www stránka: www.vinarichvalovice.cz

Služba otevřených sklepů proběhne od 1. července do 1. října ve sklepní uličce ve Chvalovicích. Každý víkend od pátku do neděle a během prázdnin dokonce každý den, bude otevřený minimálně jeden vinný sklípek, kde mohou zájemci posedět u dobrého vínka. Střídat se budou Vinařství DeVino, Vinařství Simenon, Bílý sklep rodiny Adámkovy, Vinný sklep Zdeněk Zábojník a další. Rozpis a další podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách.

3. červenec – 3. září

Město: Dolní Dunajovice

Místo: vinné sklepy a vinařství

Kontaktní osoba: Dunajovské kopce – spolek vinařů

E-mail: info@dunajovskekopce.cz

www stránka: www.dunajovskekopce.cz

Vinaři v Dolních Dunajovicích a Březí u Mikulova připravili pro milovníky vína možnost posezení s ochutnávkou vín ve vinném sklepě bez předchozího objednání. Letní otevřené sklepy budou probíhat od 3. července do 3. září. Každé vinařství bude mít dle rozpisu služeb otevřeno vždy po celý týden. Na tuto akci se nevybírá žádné vstupné, ale ochutnávka ve vinařství je zpoplatněna. Aktuální kalendář otevřených sklepů a otevírací doba je k dispozici na webových stránkách a informačních tabulích v obci.