Tipy na vinařské akce – 22. týden

20. ročník Mezinárodního veletrhu vín International Wine Show Prague proběhne v úterý 29. května v Hilton hotelu v Praze. Jednodenní akce nabídne návštěvníkům z řad odborné veřejnosti vysoce kvalitní prezentaci více než 75 vystavovatelů z celého světa a masterclass s předními osobnostmi vinařského světa. 

29. květen

Město: Praha 8

Místo: Hilton hotel, Pobřežní 1

Kontaktní osoba: IWSP Services s.r.o.

Telefon: 222516509

E-mail: administration@iwsp.cz

WWW stránka: www.iwsp.cz

Ochutnávka Tour Aliance vinařů V8 proběhne ve čtvrtek 31. května od 16:30 do 19:30 hodin v Clarion Congress hotelu v Olomouci. Připravena je degustace více než 50 vín sedmi moravských vinařství, během které zástupci jednotlivých vinařství představí také novou kolekci vín Grand Cru V8 pro rok 2018. Vstupenky jsou za 390 Kč na osobu a zakoupit je lze pouze v předprodeji. Součástí je sklenička s logem V8, neomezená degustace a drobné občerstvení. Rezervace předem je nutná, kapacita míst je omezena!

31. květen

Město: Olomouc

Místo: Clarion Congress hotel

Kontaktní osoba: Aliance vinařů V8

Telefon: 736472074

E-mail: info@8v.cz

WWW stránka: www.8v.cz

Akce do Blatnice k vinařovi, je putovní štafeta otevřených sklepů, která bude probíhat od 1. června do 16. září v celé obci Blatnice pod Svatým Antonínkem a areálu vinných sklepů Stará hora. V tomto období bude každý víkend vždy v pátek od 17 do 19 hodin, v sobotu od 13 do 19 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin otevřen minimálně jeden vinný sklep, kde budou přímo u vinaře probíhat ochutnávky vína. Vstupné je 100,- Kč a zahrnuje ochutnávku minimálně 6 vzorků lahvových vín. Sklenku zapůjčí vinař a vybraná vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

1. červen – 16. září

Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Místo: celá obec Blatnice a areál sklepů Stará hora

Kontaktní osoba: Cech blatnických vinařů

Telefon: 602562437

E-mail: info@vinariblatnice.cz

WWW stránka: www.vinariblatnice.cz

V sezoně vždy od pátku do neděle budou mít zájemci možnost navštívit Šidleny v Miloticích s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z malovinařů s možností prohlídky sklepa, posezení, degustací a koupí vína. Sezónní služba otevřených sklepů začíná 1. června a končí slavným burčákovým pochodem.

1. červen – 12. říjen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

Kontaktní osoba: Jaroslav Grufík

Telefon: 777276825

E-mail: jaroslavgrufik@seznam.cz

WWW stránka: www.Sidleny.cz

Léto otevřených sklepů v Pavlově proběhne 1. června do 9. září. Pavlovští vinaři již několik let zvou milovníky vína, aby poznali pavlovská vína přímo v místě jejich vzniku, historických vinných sklepích v Pavlově. Celou letní sezonu bude mít každý týden otevřeno jedno vinařství. Otevřeno bude vždy v pátek od 16 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin.

Při návštěvě budou mít zájemci možnost prohlédnout si historické sklepy, poznat osobně jednotlivé vinaře, ochutnat skvělá pavlovská vína a samozřejmě si je také nakoupit do svého vinného archivu. K ochutnání bude zpravidla 10 až 12 vzorků. Součástí ceny ochutnávky je výklad vinaře k jednotlivým vínům, voda a neutralizační pečivo. Uvedené termíny jsou garantovány jako minimální. Většina sklepů bude mít otevřeno i mimo garantované termíny a návštěvu lze po předchozí domluvě uskutečnit ve všech vinařstvích.

1. červen – 9. září

Město: Pavlov

Místo: vinné sklepy v Pavlově

Kontaktní osoba: Spolek Vinitores Palaviensis / Pavel Krška

Telefon: 721414575

E-mail: vinitores@email.cz

www stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz

Jedinečná oslava moravských pokrmů v harmonickém spojení s chutí moravských vín. To je Gourmet festival, který se letos uskuteční o víkendu 1. – 3. června v Mikulově. Podávaná jídla budou opět vycházet z kuchyně rodu Dietrichsteinů. Devátý ročník Mikulov Gourmet Festivalu 2018 bude čerpat z období Leopolda Ignáce Josefa knížete z Ditrichštejna, pátého majitele Mikulova, nositele Řádu zlatého rouna a nejvyššího štolbu císaře Josefa I. Festival nabídne vybrané pokrmy z lokálních surovin snoubené s víny místních vinařů, to vše v malebném vinařském městečku, jemuž dominuje Svatý kopeček a vrch Turold.

1. – 3. červen

Město: Mikulov

Místo: restaurace

Kontaktní osoba: GOURMET FESTIVAL MIKULOV z. s.

Telefon: 736489351

E-mail: info@mgfest.cz

www stránka: www.mgfest.cz

Devátý ročník poznávacího putování za znojemským Veltlínem proběhne v pátek 1. června ve vybraných známých i méně známých vinařstvích v okolí Znojma. Akce je určena všem milovníkům Veltlínského zeleného, ale i vínomilcům dalších dobrých vín znojemské vinařské podoblasti. Čas a místo odjezdu autobusu budou upřesněny na webu spolku SZV.

1. červen

Město: Znojmo

Místo: vinařství v okolí Znojma

Kontaktní osoba: Sdružení znojemských vinařů z.s.

Telefon: 515213145

www stránka: www.szv.estranky.cz

Tradiční víkendový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí proběhne v pátek 1. června od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

1. červen

Město: Valtice

Místo: Vinařská 47

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz

Pátý ročník zahrádkářského koštu vín se uskuteční v sobotu 2. června od 17 hodin v klubovně zahrádkářů ve Velkém Ořechově. Košt nabídne vzorky vinařů z Moravy, Čech a Slovenska. Samozřejmostí je pohoštění, výherní vstupenky a free wi-fi. Mimo soutěž budou vína z Bosny a Hercegoviny a Chorvatska.

2. červen

Město: Velký Ořechov

Místo: klubovna zahrádkářů

Kontaktní osoba: Petr Stavěla

Telefon: 603724806

E-mail: petr@stavela.cz

Den otevřených sklepů se koná v sobotu 2. června od 10 hodin ve vinných sklepech v Brumovicích. Místní vinaři zvou všechny milovníky vína na ochutnávky vín ze svých sklípků a bohaté místní občerstvení. Vstupenky lze zakoupit na místním Obecním úřadě.

2. červen

Město: Brumovice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: František Ševela

Telefon: 777078235

Telefon (alternativní): 602751128

E-mail: vinaribrumovice@atlas.cz

www stránka: www.vinaribrumovice.cz

Den v růžovém, největší degustace růžových vín a sektů v Čechách, proběhne v sobotu 2. června od 14 hodin na zámku v Mělníku. Nejrůžovější den v roce nabídne unikátní pultovou degustaci věnovanou výhradně růžovým vínům a klaretům. Hosté se mohou těšit výhradně na špičková růžová vína z Moravy a Čech. K ochutnání budou připravena všechna vína přihlášená do jediné specializované soutěže růžových vín u nás, Jarovín Rosé. Součástí degustace bude stánek s vybranými specialitami šéfkuchaře zámeckého restaurantu s velmi příjemnými cenami.

K ochutnání budou také všechny sekty přihlášené do letošního ročníku největšího vinařského projektu u nás Král vín České republiky. Během odpoledne bude vyhrávat cimbálová muzika Alexandra Vrábela. Navíc, přijít v nejrůžovější den v roce v růžovém se rozhodně vyplatí. Nejrůžovější pár, tedy pár, který na sobě bude mít největší počet růžových součástí oblečení, včetně módních doplňků a spodního prádla, získá karton francouzského růžového sektu a letos poprvé navíc sadu 6 degustačních skleniček! V průběhu akce budou každou hodinu probíhat také prohlídky zámku s odborným výkladem s 50% slevou.

Vždy o půl také startuje v historických sklepích zámku řízená degustace 6 vzorků vín z Chateau Mělník, která je pro účastníky také za polovic. Akce se koná za podpory města Mělník a Vinařského fondu.

2. červen

Město: Mělník

Místo: nádvoří zámku Mělník

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

www stránka: www.jarovin.cz/3-6-den-v-ruzovem-na-zamku-melnik

Kudlovický vinný žleb je akce otevřených sklepů, jejíž 13. ročník se koná v sobotu 2. června od 15 hodin ve sklepní uličce v Kudlovicích. Místní sklepy nabídnou svá lahodná vína a jedinečnou atmosféru malebné vinařské uličky. Vše doladí doprovod cimbálové muziky a pěvecký sbor. Zajištěno je také pestré občerstvení.

2. červen

Město: Kudlovice

Místo: sklepní ulička

Kontaktní osoba: Libor Koudelníček

Telefon: 602720972

E-mail: libor.koudelnicek@seznam.cz

WWW stránka: www.kudlovice.cz

Letní slavnosti vína a dětský den proběhnou v sobotu 2. června od 14 hodin v areálu vinařství Chateau Valtice. Hosté se mohou těšit na ochutnávku mladých vín a sektů, kulturní program v podobně vystoupení místních tanečních, dechových a folklórních spolků, tombolu o vinné i ne-vinné ceny, zábavný soutěžní program pro děti, moravské kulinářské speciality a další dobroty. Dále budou probíhat samostatně placené prohlídky historického Křížového sklepa z roku 1640 a chrámu vína pod Vinařskou stodolou. Večer po vyhlášení tomboly vystoupí hudební hosté.

2. červen

Město: Valtice

Místo: Vinařská 407 (areál vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.)

Kontaktní osoba: Romana Hauptová

Telefon: 606309959

Telefon (alternativní): 519361314

E-mail: sekretariat@vsvaltice.cz

WWW stránka: www.vsvaltice.cz/Letni-Slavnosti-vina-a-detsky-den

Litoměřický hrozen je jednodenní prezentační a prodejní výstava vín, která se jako každý rok koná první červnovou sobotu. 7. ročník proběhne 2. června od 10 hodin v sále Kulturního a konferenčního centra Litoměřice. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na skvělá vína od tradičních i nových vinařů i novinky v kulturním programu. Vína lze ochutnávat a kupovat do 22 hodin. Záštitu nad akcí i letos převzal starosta Litoměřic Mgr. Ladislav Chlupáč.

2. červen

Město: Litoměřice

Místo: Hradní sál Kulturního a konferenčního centra Litoměřice

Kontaktní osoba: město Litoměřice / Marie Ouborná, člen organizačního výboru LH

Telefon: 734747426

E-mail: marie.ouborna@litomerice.cz

WWW stránka: www.litomerickyhrozen.cz

Tradiční víkendový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí proběhne v sobotu 2. června od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

2. červen

Město: Valtice

Místo: Vinařská 47

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz

Vinaři z Šakvic zvou všechny milovníky dobrého vína na akci otevřených sklepů, z ďůrky do ďůrky. Vinaři z Šakvic otevřou v sobotu 2. června ve 12 hodin své vinné sklepy a nabídnou k ochutnání svá lahodná vína a domácí pochutiny. Celodenní putování bude završeno večerní zábavou u cimbálové muziky. Prodej vstupenek probíhá od 12 do 17 hodin u místní sokolovny.

2. červen

Město: Šakvice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Filip Lutzký

Telefon: 728538199

Telefon (alternativní): 777204451

E-mail: akce.sakvice@gmail.com