Tipy na vinařské akce – 31. týden

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. 

Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustaces výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

  1. srpen

Město: Mikulov

Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 602567640

E-mail: dionysos@breclavsko.com

Tour de vinohradje oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podlužía současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohradnabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

  1. srpen

Město: Mikulčice

Místo: sklepní uličky, viniční tratě, muzea a vinný sklep

Kontaktní osoba: Rodinné vinařství Bartoníkovi

Telefon: 604310990

E-mail:penzionmikulcice@seznam.cz

Víno z blízka, další večer s vínem z exkluzivní série několika volných vinnýchdegustací, proběhne ve čtvrtek 2. srpna v příjemném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem, která je oázou klidu v ruchu velkoměsta. Na tento večer přijede do Brnavýznamná osobnost součastného vinařství Jiří Kopeček, aby prezentoval svá nejlepší vína. Hosté se mohou těšit na vstupní degustaci, víno mého srdce, dle výběru vinaře a volnou degustaci širokého výběru z celého sortimentu vinařství na třech samostatných stanovištích. Tři příjemné hodiny se skleničkou v ruce za zvuků živé hudby, letní podvečerní atmosféra překrásné zahrady a lehké čerstvé a chutné občerstvení z Bistra Otevřená zahrada.

  1. srpen

Město: Brno

Místo: Otevřená zahrada, Údolní 33

Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.

Telefon: 515903121

E-mail: vinozblizka@nap.cz

WWW stránka: www.vinozblizka.cz

Víkendový podvečerní koncert s povídáním a hosty na terase vinařství Sonberk v Popicíchse západem slunce a s nejkrásnějším výhledem na Pálavu nabídne akce Sonberské (ne)vinné kulturní léto. V pátek 3. srpna nás přijede okouzlit slovenský velikán Peter Lipa se svým bandem.

  1. srpen

Město: Popice

Místo: Sonberk

Telefon: 777630434

E-mail: degustace@sonberk.cz

WWW stránka: www.sonberk.cz

Devátý ročník dne otevřených sklepůproběhne v sobotu 4. srpna ve sklepní vesničce v Jaroslavicích. Akce proběhne formou pochůzkovédegustace, pro kterou své sklepy otevře něco kolem dvacítky místních vinařů, kteří nabídnou ochutnávku svých vín, bohaté občerstvení i různé hudební produkce.

  1. srpen

Město: Jaroslavice

Místo: sklepní vesnička

Kontaktní osoba: Jaroslavičtí vinaři, z.s.

Telefon: 602974255

E-mail: kudlik@alergopraxe.cz

WWW stránka: www.jaroslavictivinari.cz

Festivalové Šidleny, akce otevřených sklepů, proběhne v sobotu 4. Srpna od 10 do 18 hodin během Národopisného festivalu Milotice 2018.

  1. srpen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

Kontaktní osoba: Pavel Vlček

Telefon: 728286430

Telefon (alternativní): 777276825

E-mail: pavaluc@seznam.cz

WWW stránka: www.Sidleny.cz

Noční romantická prohlídkaměsta Znojmas řízenou degustací6 vzorků sladších vín ze znojemské vinařské podoblasti si mohou zájemci vychutnat v sobotu 4. srpna od 20.30 do 23.30 hodin. Po celý čas prohlídky se o hosty bude starat zkušený someliér a o historii povykládá certifikovaný průvodce. Chybět nebude ani ukázka sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve šavlí. Vstupné je 350 Kč na osobu.

 

  1. srpen

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)

Telefon: 602743301

E-mail:info@navajn.cz

www stránka:www.navajn.cz