Tipy na vinařské akce – 33. týden

Řízená degustace růžových a sladkých vín při svíčkách proběhne ve středu 15. srpna od 19 do 21 hodin ve Znojmě. Ochutnávka proběhne v nádherně nasvíceném nádvoří Znojemského podzemí pod vedením zkušeného someliéra. Bonusově proběhne degustace jednoho druhu kávy s výkladem baristy. Chybět nebude ani ukázka sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve šavlí. 

15. srpen

Město: Znojmo

Místo: Slepičí trh 275/2 (u vchodu do Znojemského podzemí)

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz 

www stránka: www.navajn.cz

V rámci akce Sonberské (ne)vinné kulturní léto přijede v pátek 17. srpna do Popic kousek filmového festivalu Salvonice Fest. Hostům na Sonberku přiblíží přehlídku ale i život ve filmovém průmyslu beseda s Ondřejem a Bárou Trojanovými. Víkendový podvečerní povídáním na terase vinařství Sonberk se západem slunce a s nejkrásnějším výhledem na Pálavu začíná v 19 hodin.

17. srpen

Město: Popice

Místo: Sonberk

Kontaktní osoba: Sonberk a.s.

Telefon: 777630434

WWW stránka: www.sonberk.cz

Zarážení hory a degustace vín pod širým nebem se uskuteční 17. a 18. srpna na historickém náměstní v Mikulově. Tato tradiční akce, hojně navštěvovaná milovníky vína a folkloru nabízí možnost degustace kvalitních moravských vín a bohatý folklorní program jednotlivých souborů. V pátek od 18 hodin proběhne v rámci nesoutěžní přehlídky vín vinařů z Mikulova a okolí, degustace vín. Ve dvacet hodin se mohou hosté zúčastnit tradičního zarážení hory. Na akci spolupracoval národopisný soubor Pálava a připravena jsou i vystoupení cimbálové muziky. Sobotní program začne v 10 hodin degustací vín.

17. – 18. srpen

Město: Mikulov

Místo: náměstí Mikulov

Kontaktní osoba: Moravín Mikulov / Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 591510005

Telefon (alternativní): 602567640

E-mail: info@moravinmikulov.eu

WWW stránka: www.moravinmikulov.eu

17. ročník Slavnostní akce Výlov sektu se uskuteční 18. srpna v malebném prostředí zámeckého nádvoří Vranova nad Dyjí. Připravena je volná i řízená degustace vín vedená společně ředitelem společnosti Vinné sklepy Lechovice a technologem. Celý večer bude ochutnávky doprovázet cimbálová muzika Jožky Šmukaře. Během večera se hosté dozví něco o výlovu a zakoupených sektech 

18. srpen

Město: Vranov nad Dyjí

Místo: nádvoří zámku Vranov nad Dyjí

Kontaktní osoba: Vinné sklepy Lechovice spol. s r.o.

Telefon: 602598098

WWW stránka: www.vslechovice.cz/archiv-novinek/vylov-sektu-ze-dna-vranovske-prehrady

Velká soubojová degustace veltlínů proběhne v sobotu 18. srpna v Hotelu Ryzlink v Mikulově. Milovníci této odrůdy by si rozhodně neměli nechat ujít tuto jedinečnou možnost ochutnat nejlepší mikulovské veltlíny a porovnat je s nejlepšími veltlíny sousedního Rakouska.

18. srpen

Město: Mikulov

Místo: Hotel Ryzlink

Kontaktní osoba: Hotel Ryzlink

Telefon: 770135094

E-mail: recepce@hotelryzlink.cz

WWW stránka: www.hotelryzlink.cz

Již 15. ročník Mezinárodní výstavy vín Grand Prix Austerlitz se uskuteční v sobotu 18. srpna v Křížové chodbě na Nové radnici v Brně. Této tradiční akce, pořádané za podpory Vinařského fondu ČR, se každým rokem účastní kolem 50 vinařů a představí se zde více než 250 vzorků vín. Začátek výstavy je ve 14 hodin a předpokládaný konec kolem 20. hodiny. Hosté zde mohou ochutnat opravdu všechna vína. Celá akce je součástí projektu Austerlitz a vznikla v rámci oslav Napoleonových narozenin, proto jsou součástí doprovodného programu i Napolenští vojácí s ukázkami vojenského života. Chybět nebude ani cimbálová muzika, folklorní tance v podání Věčně mladý Danaj ze Strážnice, sabráge sektů a další.

18. srpen

Město: Brno

Místo: Křížová chodba na Nové radnici, Dominikánské náměstí

Kontaktní osoba: Stanislav Šida / Moravská banka vín

Telefon: 602515861

E-mail: stanislav.sida@bankavin.cz

WWW stránka: www.bankavin.cz

Otevřené sklepy na Slavíně proběhnou v sobotu 18. srpna od 13 do 21 hodin ve sklepní uličce v Ratíškovicích. Vinné sklepy tvoří jednu přímou ulici v délce cca 800 metrů, kde bude otevřeno 20 sklepů, z toho 5 profesionálních vinařství. Chybět nebude ani občerstvení a cimbálová muzika.

18. srpen

Město: Ratíškovice

Místo: sklepní ulička na ratíškovickém Slavíně

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Hubáček / ZO ČZS Ratíškovice

Telefon: 723128202

Telefon (alternativní): 725486601

E-mail: j.hubacek@karotaz.cz

WWW stránka: www.vinoratiskovice.cz

Swing a móda se vrací ve velkém stylu v sobotu 18. srpna do Němčiček. Vinařský dvůr se přiblíží prvorepublikovým časům, kdy byl slavným hostincem. Polina a Tom z taneční školy Swing Wings dokázali hosty pořádně roztančit a letos jejich lekce pokračuje. Na programu je také prohlídka vinařství a ochutnávka rosé a jiných vín.

18. srpen

Město: Němčičky (okr. Břeclav)

Místo: Vinařský dvůr

Kontaktní osoba: Alena Šmídová

Telefon: 777906991

E-mail:alena@jstavek.cz

WWW stránka: www.jstavek.cz

Slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku vinařské soutěže TOP Víno Slovácka 2018 se uskuteční v sobotu 18. srpna v Polešovicích. Jedná se o regionální ocenění nejlepších vín Slovácka a po vyhlášení bude následovat ochutnávka soutěžních vín s možností návštěvy otevřených sklepů. Celá akce probíhá jako součást Vinařských slavností v Polešovicích s bohatým kulturním programem, plným folklorních souborů, cimbálových muzik a dalších doprovodných akcí.

18. srpen

Město: Polešovice

Místo: multifunkční zařízení v areálu školního hřiště

Kontaktní osoba: Agrární komora Uherské Hradiště

Telefon: 572551219

Telefon (alternativní): 778151679

E-mail: oak-uh@uh.cz

WWW stránka: www.kis-zvzk.cz

1. ročník vinného koštu na Střeleckém ostrově, jednom z nejkrásnějších míst v Praze, proběhne v sobotu 18. srpna od 12 do . K degustaci jsou připravena vína od 6 českých a moravských vinařství, moderní gastronomie a hudební program po celou dobu konání akce. Víno se bude nalévat pouze do zakoupených skleniček s logem za 100 Kč.

18. srpen

Město: Praha – Střelecký ostrov

Místo: u restaurantu Střelecký ostrov

Kontaktní osoba: Lucie Vrtišová

Telefon: 731803423

E-mail: lucie.vrtisova@vinnykost.cz

WWW stránka: www.facebook.com/events/1318906058241211

Tradiční akce zarážání hory dle historických pramenů, v krojích se zpěvem a humornými texty, k ukončení prací ve vinicích se uskuteční v sobotu 18. srpna ve sklepní uličce Búdy ve Vlkoši. Již po dvanácté zarazíte horu, zvolíte hotaře, zazpíváte si, pokoštujete vína, něco dobrého pojíte a večer si zatančíte. Odpolední program začíná v 18 hodin a ve 20 hodin začne večerní taneční zábava. Zajištěný je samozřejmě bufet, vinotéka, grilování a další. Akce se koná pod velkým stanem za každého počasí.

18. srpen

Město: Vlkoš

Místo: sklepní ulička Búdy

Kontaktní osoba: Ing. Bohumil Vardan

Telefon: 606231642

E-mail: varbo@centrum.cz

WWW stránka: www.vlkos.cz

Tradiční vinařská slavnost zarážání hory proběhne v sobotu 18. srpna u Hotařské búdy pod vrchem Žerotín ve Strážnici. Strážničtí hotaři přečtou horenské právo a následovat budou degustace vín. Bohatý doprovodný program nabídne vystoupení folklorního souboru, cimbálové muziky, dechové muziky a traťový košt vín, tedy ochutnávky téže odrůdy z různých vinných tratí. Zajištěno je samozřejmě chutné místní občerstvení.

18. srpen

Město: Strážnice

Místo: Hotařská búda pod vrchem Žerotín

Kontaktní osoba: Pavel Lessl

Telefon: 731230547

E-mail: lesslpavel@seznam.cz

WWW stránka: www.straznice-mesto.cz