Tipy na vinařské akce – 51 – 52. týden

Vánoce, vánoce ze všech stran vánoce. Tip pro ty, co se nechtějí stresovat: Nemáte všechny dárky? Dejte si dvě deci!! Nemáte stromeček? Dejte si dvě deci!! Vánoční úklid, umytá okna? Dvě deci!!!! A kdyby to nestačilo, tak dvě deci dle potřeby opakujte….. A když už na tuto hru přistoupíte, proč si nezajít na víno tam, kde se na vás těší. Na některou z vinařských akcí pro 51. a 52. týdne roku.

Řízená degustace vín z Vinařství Skoupil proběhne v úterý 19. prosince od 19 hodin ve Vinotéce Transvin v Brně. Vstupné je 150 Kč a je nutná včasná rezervace.

Kdy: 19. prosinec

Město: Brno

Místo: Brno-Bystrc, Vinotéka Transvin, přízemí OC MAX, Kubíčkova 8

Kontaktní osoba: Vinotéky Transvin

Telefon: 739631335

E-mail: jitka44@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/transvin.cz

Košt mladých vín proběhne v úterý 26. prosince od 14 hodin v Sokolovně ve Starovicích. K ochutnávce zahraje cimbálová muzika Mládí z Čejče.

Kdy: 26. prosinec

Město: Starovice

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: Jiří Lang

Telefon: 725763801

E-mail: ji.lang@volny.cz

WWW stránka: www.vinaristarovice.cz

Na druhý svátek vánoční 26. prosince se v Židlochovicích koná Štěpánská výstava vín. Jedná se o oblastní výstavu mladých a ročníkových vín s možnou degustací, která proběhne v místní budově zahrádkářů od 10:00 hod. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program formou soutěží.

Kdy: 26. prosinec

Město: Židlochovice

Místo: budova zahrádkářů, Palackého 240

Kontaktní osoba: Jan Šotnar

Telefon: 721796090

Telefon (alternativní): 602791528

E-mail: p.wendsche@email.cz

WWW stránka: www.zidlochovice.cz

Vinařská obec Kobylí zve 27. prosince do místní sokolovny na tradiční svěcení vína místních vinařů. Každoročně pořádaná vinařská slavnost Svěcení vína v Kobylí nabízí ochutnávku mladých vín talentovaných místních vinařů za doprovodu bohatého kulturního programu.

Kdy: 27. prosinec

Město: Kobylí

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: obec Kobylí

Telefon: 519431106

E-mail: ou@kobyli.cz

WWW stránka: www.kobyli.cz

Pokračujte odpočinkem při sváteční náladě na vinařské slavnosti ve Vrbicích. V místním kulturním domě proběhne za účasti faráře požehnání mladých vín Vrbětických vinařů. Místní vinaři se zde poprvé předvedou se svými vinařskými dovednosti a návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost tyto vína od talentovaných mladých vinařů z Vrbic ochutnat.

Kdy: 27. prosinec

Město: Vrbice

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Lukáš Horák

Telefon:731469553

E-mail: predseda@vinarivrbice.cz

WWW stránka: www.vinarivrbice.cz

Nejen pro milovníky vín si město Vranovice připravilo ochutnávku mladých vín místních vinařů. V sále místního Domu pro seniory proběhne od 18:00 hod. za účasti faráře požehnání vinařů z Vranovic, kteří poté návštěvníkům předvedou a nabídnou ochutnávku svých prvních vín.

Kdy: 27. prosinec

Město: Vranovice

Místo: sál Domu pro seniory, ul. Náměstíčko

Kontaktní osoba: Drahomír Dofek

Telefon: 739051137

E-mail: d.dofek@seznam.cz

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.