Tipy na vinařské akce – 9. týden

Procházka časem neboli degustace archivních vín proběhne v pondělí 26. února od 18 hodin ve vinném sklepě Moravské banky vín v Brně.

Během posezení u nazrálých vín z místního archivu, hosté ochutnají 20 vzorků vín, z nich některá jsou starší než 20 let. Poplatek je 650 Kč na osobu a zahrnuje vína včetně výkladu a občerstvení. Některá vína z archivu budou na místě ke koupi.

 

 1. únor

Město: Brno

Místo: Vinný sklep Moravské banky vín, Hlinky 106

Kontaktní osoba: Stanislav Šida / Moravská banka vín

Telefon: 602515861

E-mail: stanislav.sida@bankavin.cz

WWW stránka: www.bankavin.cz

Řízená degustace vín vinařství Košut z Moravské Nové Vsi proběhne ve středu 28. února od 19 hodin ve vinotéce Klaret v Hradci Králové.

 

 1. únor

Město: Hradec Králové

Místo: vinotéka KLARET

Kontaktní osoba: vinotéka KLARET

Telefon: 603869394

E-mail: vinoteka-klaret@seznam.cz

WWW stránka: www.vinoteka-klaret.cz

 

 

Znovínský košt vín proběhne v pátek 2. března od 16 do 21 hodin a v sobotu 3. března od 14 do 21 hodin ve štukových sálech Louckého kláštera ve Znojmě. Po oba dny mohou hosté ochutnat znovínská ročníková vína, pozdní sběry, výběry z hroznů, ledová vína, vína úspěšná na tuzemských i světových výstavách, archivní i unikátní vína. Oba podvečery zpříjemní cimbálová muzika. V pátek hraje a zpívá cimbálová muzika Slovácko ml. a v sobotu se představí Jožka Šmukař se svou cimbálovou muzikou. Vstup na ochutnávku a katalog je zdarma. Otevřená bude souběžně také prodejna vín, kde si zájemci mohou zakoupit i celé lahve ochutnávaných vzorků.

 

 1. – 3. březen

Město: Znojmo

Místo: Loucký klášter

Kontaktní osoba: ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.

Telefon: 515266620

E-mail: info@znovin.cz

WWW stránka: www.znovin.cz

 

 

 

 

Miroslavský košt, 22. ročník výstavy vín ze tří vinařských podoblastí a Slovenska, se uskuteční v sobotu 3. března od 14 hodin v Kulturním domě v Miroslavi. K dobré náladě zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika Denár.

 

 1. březen

Město: Miroslav

Místo: Kulturní dům Miroslav

Kontaktní osoba: Karel Benesch

Telefon: 602758499

Telefon (alternativní): 735173155

E-mail: k.benesch@email.cz

WWW stránka: www.mesto-miroslav.cz

 

 

Místní výstava vín v Charvátské Nové Vsi v Břeclavi proběhne v sobotu 3. března od 10 hodin v místní sokolovně. Od 14:30 doprovodí ochutnávku cimbálová muzika.

 

 1. březen

Město: Břeclav

Místo: Charvátská Nová Ves, sokolovna

Kontaktní osoba: Josef Orlický

Telefon: 723294209

E-mail: OrlickyJ@seznam.cz

 

 

Přehlídka vín vinařů z Brodu nad Dyjí a okolí proběhne v sobotu 3. března od 12 hodin v místním kulturním sále. Během ochutnávky zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika.

 

 1. březen

Místní výstava vín

Město: Brod nad Dyjí

Místo: kulturní sál

Kontaktní osoba: Luboš Sýkora

Telefon: 724993764

E-mail: lubos.sykora@email.cz

 

 

Tradiční bodovaná výstava vín dolnokounického regionu spojená s ochutnávkou proběhne v sobotu 3. března v sokolovně v Moravské Bránici.

 

 1. březen

Město: Moravské Bránice

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: ZO ČZS Moravské Bránice

Telefon: 730808713

WWW stránka: www.facebook.com/zahradkariMB

 

 

Sokolnický košt 2018 se koná v sobotu 3. března od 14 hodin v prostorách místní sokolovny. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Sylván.

 

 1. březen

Město: Sokolnice

Místo: sokolovna, Masarykova 370

Kontaktní osoba: Zdeněk Zmrzlý

Telefon: 604233878

E-mail: vinari.sokolnice@seznam.cz

 

 

Pravidelná soutěžní přehlídka vín z Čejče a nejbližšího okolí se uskuteční v sobotu 3. března od 12 hodin v sokolovně v Čejči. Připravena je ochutnávka více než 400 vzorků vín, převážně ročníku 2017. Zajištěno je také občerstvení a od 14 hodin zahraje pro lepší zážitek a celkovou atmosféru cimbálová muzika Mládí z Čejče.

 

 1. březen

Město: Čejč

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: Zdeněk Stávek / ZO ČZS Čejč

Telefon: 603569921

E-mail: zahradkari.cejc@seznam.cz

WWW stránka: www.cejc.cz

 

 

Soutěžní výstava vín a tradiční košt proběhne v sobotu 3. března od 10 hodin v kulturním centu v Nosislavi. Slavnost začne vyhlášením vítězů a předáním cen. Košt pak nabídne ochutnávku více než 600 vzorků vín a rozmanité občerstvení. Od 16 hodin zahraje pro lepší náladu cimbálová muzika. Vstupné na slavnost je 250 Kč a zahrnuje vstupenku, skleničku a katalog.

 

 1. březen

Město: Nosislav

Místo: kulturní centrum, Městečko 54

Kontaktní osoba:

Telefon: 724316520

E-mail: czsnosislav@seznam.cz

WWW stránka: www.czsnosislav.cz

 

 

Výstava vín Traplice se uskuteční v sobotu 3. března od 9 hodin v tělocvičně základní školy Traplice. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční oblastní výstavu vín se zahraniční účastí, kde bude k degustaci nabídnuto cca 500 vzorků vín. Vína budou po dobu výstavy udržována při teplotě ideální pro degustaci. Připraveno je také rozmanité občerstvení. V Obci Traplice je aktivních na 30 vinařů. Zdejší klimatické a půdní podmínky jsou ideální pro pěstování zejména bílých odrůd révy vinné. Vína z hroznů, vypěstovaná v okolí Traplic, mají intenzivní odrůdový charakter s pikantní kyselinkou.

 

 1. březen

Město: Traplice

Místo: tělocvična ZŠ

Kontaktní osoba: Ing. Petr Kuneta

Telefon: 725756809

E-mail: petr.kuneta@email.cz

WWW stránka: www.traplice.cz/sdruzeni-a-spolky/czs-traplice