To nejlepší z australských a novozélandských vinic. Dny protinožců podruhé

Už jen pár dní dělí milovníky vína od možnosti ochutnat vinné poklady, které se zrodily ve vinicích a sklepích Austrálie a Nového Zélandu. Aussie & Kiwi B2B Wine Day pokračuje 2. ročníkem již ve čtvrtek 23. března 2023.

Sotva představili australští vinaři své novinky v rámci svého historicky největšího stánku na mezinárodním veletrhu vín ProWein v německém Düsseldorfu (zastoupeno zde bylo 61 výrotců ze 47 regionů z Austrálie), vzápětí se někteří z nich přesunou do České republiky. Australská a novozélandská vína se budou rozlévat vinařským profesionálům ve velkém stylu i v Praze a to 23.3. od 11 do 16 hodin v Domě Černá labuť.

Foto: Australianwine Connect

Fantastické novinky od protinožců představí i sami vinaři

Představí se zde australští a novozélandští vinaři, distributoři a dovozci, kteří nabídnou ta nejlepší novozélandská a australská vína, která jsou aktuálně či potenciálně k mání na českém trhu. Budete mít možnost ochutnat zajímavý průřez regiony i odrůdami Austrálie a Nového Zélandu, seznámit se se zástupci vinařství stejně jako s importéry a víno si od nich na místě objednat.

Zastoupeni zde budou přímo například vinařství Sevenhill Cellars, Calabria Family Wine Group, Patritti, Vasse Felix, Australian Estate Wines Pty Ltd – Salomon Estate, Brown Brothers Milawa Vineyard Pty Ltd, Small Things Wine, Overstory, First Drop Wines, Langmeil Winery, Negociants, Accolade Wines, Burge Family Wines a Little Ripples.

Foto: Australianwine Connect

ZMasterclass nabídnou srovnání odrůd i pohled do regionů

V rámci dne proběhnou dvě Masterclass, kterými Vás provede Mike Mazey. Od 12 hodin bude seminář zaměřen na srovnání odrůd Sauvignon Blanc a Pinot Noir z Austrálie a Nového Zélandu, druhý od 14,30 hodin seznámí účastníky s významnými odrůdami a regiony obou zemí.

Aussie & KIWI B2B Wine Day je určen výhradně pro vinaře, hoteliéry, restauratéry, velkoprodejce i maloobchodníky vínem, sommeliery a další profesionály z oboru.

Účast na Masterclass je omezena na 20 míst, cena každé Master Class je 400 Kč.

Foto: Australianwine Connect

Vstup na tuto jedinečnou akci umožňující ochutnat fantastická a aktuální australská a novozélandská vína je po registraci zdarma. Ještě stále máte čas zajistit si účast prostřednictvím tohoto formuláře.