Víno a větrník nad Vltavou. Legendární vinárna Tři Grácie je zpět

V 60. letech se tu scházela pražská umělecká scéna, zejména herci si rádi vychutnávali posezení u Karlova mostu s výhledem na Pražský hrad. Samozřejmě u sklenky moravského vína. A opět si to krásné spojení můžete zažít i vy.

Je tu ovšem malá změna, Tři Grácie, restaurace vyhlášeného jména přímo na Novotného lávce, jednom z nejatraktivnějších pražských míst a tradičně s víny z Valtic přichází po rekonstrukci s ambicí oslovit i příznivce poctivé české gastronomie. A nechybí jak trendy burgery s trhaným masem, nebo třeba krevetový salát, tak klasické evergreeny, například gulášová polévka v chlebu, tradiční český domácí větrník a dokonce ani klasický “smažák”, sice v moderním konceptu poněkud diskutabilní, ale u hostů velmi oblíbený, takže proti gustu…

Sklenka sektu startuje přehlídku chutí

Ochutnávku ve vzdušném, vkusně, prakticky a zároveň designově zařízeném podniku se stylovými obrázky romantických pražských zákoutí začínáme samozřejmě přípitkem, příjemně suchým a již hezky nazrálým sektem Chateau Valtice, VOC, extra brut 2017, deci a půl za mírumilovných 89 Kč.. A také něčím malým na rozprouděním chuti. Tapas, nabízející příjemnou kombinaci různorodých soust se skládají ze sušeného masa a klobás, domácího tataráku s balsamikem, paštiky z kuřecích jater, příjemně jemné a zároveň pikantní. Kdo má rád ryby, jistě si užije tartar z marinovaného lososa doplněný avokádem. Následuje rostbíf z vyzrálého hovězího s domácí tatarkou a také velmi příjemně vychucený salát s pečenými krevetami, grepem a limetou.

Burger, pražma, jelení guláš a vítězem je větrník

Z hlavních chodů boduje jelení guláš na červeném víně s jalovcem, a také klasika v podobě pečeného vepřového kolena. Nechybí ani steak s pepřovou omáčkou či lahodné baby kuřátko s bramborovou kaší. Mezi největší hity ovšem patří kachna přetavená do podoby burgeru, kde trhané kachní maso doprovází pěna z červeného zelí a pak vynikající pražma s grilovanou zeleninou. Ovšem rozhodně se vyplatí nechat si v žaludku ještě trochu místa na dezert, ať už jde o klasické dukátové buchtičky či famózní domácí větrník s jahodami, karamelem a smetanou.

Růžová i oranžová vína a hezký výběr z bílých i červených

A protože Tři Grácie jsou historickou vinárnou, také vinná karta nabízí celou řadu příjemných zážitků v podobě vín z Chateau Valtice. Pro milovníky extravagance je dokonce nachystán sekt zlatavý i na pohled: Grandioso Gold, ve kterém plavou plátky dvaceti čtyř karátového zlata. V nabídce je unikátní oranžové víno připravené v hliněných amforách zvaných kvevri či příjemně vyvážené červené cuvée inspirované stylem velkých vín z Bordeaux a nazvané Velká Morava.