Víno&Styl 67

Opakuje se to každoročně: leden uletí o to rychleji, oč hektičtější bylo období před Vánoci, takže v únoru, konečně (!), přichází čas trochu vydýchnout. 

Jenomže únor je zase jako na potvoru krátký. 

Naštěstí letos máme s přestupným rokem den navíc. Tak proč si nevyčlenit alespoň jeden, třeba právě ten „nadbytečný“,  jen sami pro sebe.

Jako čas pro duševní očistu.

Jako čas pro načerpání nové energie.

Jako čas pro dostatek relaxace, trochu meditace, ať už sami, ve dvou, nebo s rodinou. Podstatné je upustit plyn, koncentrovat se alespoň chvilku na svou mysl, tělo, vnitřní pohodu. A důvodem by neměl být voucher, který přistál pod stromečkem a je třeba jej vyčerpat, ale ten pocit blaha, který nastane. Pokaždé takové znovuzrození překvapí a my si slibujeme, že na masáž, do saun, na terapie zajdeme mnohem častěji. Rok se s rokem sejde…

Není to zbytečný luxus, ale nutnost. Ozdraví, nastartuje k dalším výkonům, nabije  do dní příštích. S malou inspirací proto přicházíme také na našich stránkách, jak detoxikovat, odpočinout si, nabrat elán.

A jde to i s vínem – například vínoterapie dnes patří mezi relaxační trendy, které jsou na vzestupu. Není přitom nutné koupat se rozmařile v šampaňském, stačit bude trocha vinného extraktu nebo třeba matolinový zábal. Obojí umí dělat divy. Sekt si pak vychutnejte raději ve skleničce, ať už přímo v lázni, či v klidu po ní. 

Nebo třeba na sjezdovce po prima jízdě či výšlapu na sněžnicích. Protože zima je v plné proudu (ač to občas nevypadá) a zejména v lyžařských střediscích se dá sport, relax a dobré jídlo i pití kreativně kombinovat. I o tom si můžete číst a ještě lépe bude, vyzkoušet vše v praxi, od masáže šaolinských mnichů, až po ty sněžnice. Zapíjet následující řádky přitom zkuste některým z moravských medailových vín, také mezi Pinoty Noir, královskou odrůdou z různých koutů světa, si jistě každý najdete to své.  K tomu si nakrájejte kousek sušené šunky, něco do žaludku bude třeba, než se přes gurmánské stránky dostanete až ke grappě a pravidelné porci whisky na závěr.

To aby vám energie vydržela, protože nastává čas vhodně ji investovat. Podle čínského horoskopu začal 8. února dynamický, živelný, změnami a zajímavými příležitostmi překypující rok ohnivé Opice. 

Čeká nás proto vzrušující, dobrodružná doba plná výzev, soutěživosti, nových nápadů a možností, ale také s výkyvy a nástrahami. Talent a vynalézavost opice nás může inspirovat a posouvat dál k nečekaným úspěchům. Chce to odvahu, nadhled, schopnost improvizace i opatrnost. Nehazardovat, jít na vše s rozumem, energií a s jasnou hlavou.

Takže i s vínem platí: raději kvalitu a nepřehánět. Rozhodně bude lepší, když nás opice požene k vyšším cílům, než když nám bude sedět za krkem. 

Na zdraví a na pohodu,