Víno&Styl 75

Léto je fajn. Určené k odpočinku, cestování, poznávání. K realizaci vysněných dobrodružství, ale i k poklidnému zastavení se, vychutnání chvil volna, klidu, prázdninové pohody. 

Znáte ten pocit, když vás ve spěchá zastaví náhoda, a vy díky ní najednou usednete na osamělou lavičku uprostřed magického koutu přírody,  zajdete do úžasné kavárny, navštívíte bar, který byste jinak minuli bez povšimnutí, dáte si pivo na náplavce… Není kam spěchat, den je dlouhý, teplý, slunečný. A užívat si přítomné chvíle s lehkostí, kterou najdeme i v letních vínech, člověka baví a nabíjí pro dny, které třeba už tak pěkné nebudou. Tak si to nenechte ujít.

A protože dva tři zážitky jsou lepší než jeden, pojďme je trochu zkombinovat. Třeba si vyrazit na oběd do přírody po vzoru francouzských impresionistů – na to nemusíte vydávat bůhvíjakou energii, jezdit daleko, ani si brát dovolenou, stačí vybrat si příhodný park a piknikové místo v okolí. Nebo si naopak udělejte víc volna a podívejte se s námi do atraktivních destinací, kde se dá plavat i surfovat, jezdit na kole, bruslích i na koni, šlapat úžasnou přírodou a ještě se tu rodí zajímavá vína, která stojí za to ochutnat s místními lidmi a místními pokrmy. Dát si pár kilometrů v sedle kola úrodné Moravy už je pro spoustu Čechů zavedený rituál – není divu, že naše vinařské oblasti v sezóně praskají ve švech. 

Stejně tak Chorvatsko – „české“ moře. Že už jste tady byli stokrát? Třeba vám pomůžeme objevit něco, co jste o něm ještě nevěděli. A taky cestou se vyplatí zastavit. Třeba v sousedním Slovinsku. Sem se vydáváme v krátkém čase už podruhé, nyní do Vipavské doliny za víny jako jsou Rebula, Pinela, Zelen. V malebné zemi mezi Alpami a Jaderským mořem se nikdy nebudete nudit, stačí popojet a už má jinou tvář. Hory, údolí, jezera i moře, dobrodružství i nevšední chutě, ať už jste ve vnitrozemí či na samé hranici s Itálii – v kraji přirovnávanému k italskému Toskánsku. A pojďme dál: rakouské Wachau, francouzské Azurové pobřeží, magie jižního Portugalska, nebo třeba exotický Tunis… Nechte se inspirovat naším létem plným slunce, vína, růžových bublinek, specialit na špízu a hlavně míst, která stojí za objevení. Přejeme vám krásné zážitky.