Změny v Champagne Deutz. Novou sklepmistryní je Caroline Latrive

Ve výrobě prestižního šampaňského domu Deutz dochází ke generační i genderové obměně. Nástupkyní stávajícího sklepmistra Michela Davesneho je jeho současná spolupracovnice a zkušená enoložka Caroline Latrive. Ve funkci střídá svého mentora, který odchází do důchodu. Styl domu tak zůstane zachován.

Caroline získala lásku k vínu již v mládí, učila se od svého otce, který byl vinařským konzultantem. Její kariéru předurčila volba školy i první stáže u prestižních společností vyrábějících šampaňské, jako je Piper and Charles Heidsieck, Louis Roederer a Palmer.

Vzdělání, mladistvá energie i respekt k tradicím

V roce 1999 úspěšně absolvovala studia enologie a začala pracovat u společnosti Bollinger, kde měla na starost sklizeň hroznů a zrání vína v sudech a dubových barelech. Díky této zkušenosti se v ní probudil „velký respekt k tradicím“ a zanechala v ní „dlouhotrvající a obohacující dojmy. Poté Caroline pracovala spolu se svým otcem ve společnosti Oeno Champagne zabývající se konzultacemi ve vinařství.

V roce 2004 se Caroline rozhodla pokračovat ve studiu a absolvovala magisterský program v oboru enologie a vína. Následně se vrátila do skupiny Bollinger jako sklepmistryně pro značku Ayala Champagne, kde v lednu 2012 vystřídala Nicolase Klyma.

Po boku svého vzoru a učitele

Po 15 letech práce pro Ayala Champagne vedla Caroline Latrive poprvé sklizeň pro šampaňské Deutz, a to spolu s Michelem Davesnem, který působil jako sklepmistr tohoto šampaňského domu od roku 2003 a nyní odchází do důchodu.

Předání zahrnuje ochutnávky, získání maximálního porozumění procesům na vinicích, spolupráci se členy týmu a budování vztahů s partnerskými vinaři. Dvojice sklepmistrů se zná již dlouhou dobu, Michel Davesne byl Carolininým vedoucím během její stáže a byl také jejím mentorem v Amicale des Cellar Masters (sdružení sklepmistrů). Díky tomu, že oba sdílejí stejný přístup k vínu a jeho zpracování, bude změna na postu sklepmistra champagne Deutz plynulá a naprosto poklidná. Caroline má velkou radost, že se stane součástí společnosti Deutz, a těší se na výzvy, které ji čekají.

Když dva talenty dělají totéž…, hodnoty zůstávají

Jak uvádí Caroline: „Champagne Deutz odjakživa miluji pro jeho věhlas, historii, rodinné hodnoty i lidský přístup… tedy hodnoty, kterých si sama cením.

Její znalosti a obliba Chardonnay přímo souzní se známým cuvée této značky Amour de Deutz, které zdědila po prezidentovi společnosti Deutz Fabrici Rossetovi.

Ten má skutečnou radost, že Caroline Latrive nabídku champagnerie Deutz přijala: „Vzájemné porozumění těchto dvou lidí, našeho původního sklepmistra Michela Davesneho a nové sklepmistryně Caroline Latrive, kteří jsou oba talentovaní enologové, je předzvěstí úspěšného předání tohoto klíčového postu, a tedy i zárukou zachování stylu naší společnosti.“