Tradiční filmové šampaňské Moët & Chandon přispěje na 55. ročníku MFF Karlovy Vary opět dobré věci

Karlovarský filmový festival startuje 20. srpna a v doprovodném programu nebude ani tentokrát chybět klasický rituál hollywoodských hvězd “Toast for a Cause”. Přípitek šampaňským ikonické značky pomůže letos mladým onkologickým pacientům.

Filmový festival, to jsou samozřejmě zejména filmy, přesto se s nimi spojuje řada dalších nejrůznějších akcí, včetně těch, které podporují potřebné.  U hollywoodských hvězd je „Přípitek na dobrou věc“ tradičním rituálem známým například z udílení Zlatých glóbů v Los Angeles. Jedná se o filantropickou iniciativu, kterou do festivalového života v Karlových Varech přináší oficiální šampaňské 55. ročníku MFF v Karlových Varech Moët & Chandon.

Bublinky k bublinkám a hned může být lépe

Každý, kdo si tímto šampaňským připije na zdraví a slávu karlovarského festivalu, přispěje zároveň na neziskovou organizaci, kterou je pro letošní ročník Nadace Pink Bubble. Úvodního přípitku se symbolicky ujme prezident festivalu Jiří Bartoška s modelkou Martinou Šmukovou, která je zároveň zakladatelkou a patronkou nadace pomáhající mladým onkologoickým pacientům.

Za přípitek každé slavné osobnosti tak přispěje Moët & Chandon finanční částkou pro tuto neziskovku. Ovšem nadaci Pink Bubble během celého filmového festivalu mohu podpořit i sami návštěvníci festivalu a filmoví fanoušci, kteří si během festivalového týdne po vzoru herců a filmových tvůrců vychutnají v Moët Lounge na terase Franz Josef Café ve Windsoru v Karlových Varech šampaňské Moët Impérial. Zakoupení elegantní lahvičky Moët Mini (20 cl) přinese nadaci počet korun odpovídající počtu ročníků MFF KV, tedy 55 Kč. 

Slavný vinařský dům přispěje k léčbě i k radostem

Nadační fond Pink Bubble poskytuje podporu dětem a mladým lidem do třiceti let, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění. Pomoc je většinou šitá na míru konkrétním pacientům, ať už se jedná o finanční příspěvek v krizové situaci spojené s léčbou, o splněné přání pro radost, zážitkový nebo terapeutický pobyt, specifické konzultace nebo pomoc ve snaze postavit se co nejdříve zpět na vlastní nohy, například při hledání pracovních příležitostí po ukončené léčbě. 

„Dospívání je náročné samo o sobě a nádorové onemocnění znamená velkou zátěž navíc. Pro tělo i pro citlivou duši. Snažíme se, aby všichni mladí pacienti, kteří prožívají těžké okamžiky, věděli, že se mají komu svěřit a kam se obrátit pro pomoc,“ říká zakladatelka nadačního fondu Pink Bubble Martina Šmuková.

Moët & Chandon je spojeno s filmem od samého počátku existence Hollywoodu. Od třicátých let bylo přítomno u zrodu více než stovky filmů. Po téměř dvě desetiletí je také oficiálním šampaňským Zlatých glóbů a Cen americké filmové akademie. Moët & Chandon založil tradici červeného koberce ve světě kinematografie, nechybí na slavných světových filmových premiérách ani na mezinárodních filmových festivalech například v Berlíně, Benátkách či San Sebastianu. V České republice je tak samozřejmě nerozlučně spjato i s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary.