FLYING DEER, evergreen aprés-ski

Drink Létající jelen - Jägermeister a Red Bull
Flying Deer aneb Křídla a parohy

KOKTEJL MĚSÍCE/ÚNOR Tenhle drink je tak jednoduchý! Stačí dvě ingredience, nemíchat a rovnou „klopit“. I po celodenních radovánkách na sjezdovce vás LÉTAJÍCÍ JELEN rychle postaví znovu na nohy. A i když nechcete, možná budete i tančit.

Lyže, snowboard, skialpy…, den na horách dá zabrat, ale proto je tu aprés-ski. A nápoje jako Flying Deer (taktéž Fliegender Hirsch, Létající jelen, Blaster či Bullmeister), které nezklamou. O tomhle drinku platí doslova, že v jednoduchosti je krása. No a taky síla. Tu má tedy tenhlé létající paroháč pořádnou. Mísí se v něm energie divé zvěře, síla přírody i lovců – tedy podstata první z ingrediencí, likéru Jägermeister.  Ta druhá vám pak dává křídla, jak to dokáže jenom jeden druh býka. Není těžké hádat, o čem je tu řeč. Snoubení chutí i účinků slavného německého likéru „s parožím“ a o dost mladšího, nicméně opět věhlasného rakouského energetického drinku Red Bull prostě funguje. A stačí tak málo. Nalít do skleničky zhruba 80 ml Red Bullu, otevřít lahvičku likéru Jägermeister 0,04 l a nechat ji elegantně vklouznout do sklenky, zaklonit hlavu a pít. Tedy rituálům se meze nekladou a tenhle nápoj má i svůj klub s rekordními čtyřmi stovkami panáků „nalitých“ dominovým efektem (Brunnen Flying Hirsch Club). Mimochodem známá je také teplá verze – smíchaná, ohřátá, doplněná plátkem citrónu – pak je třeba vyžádat si Hot Hart, ale už to není zdaleka taková legrace.

Od octa ke šnapsu

Směs šestapadesáti bylin!!! od citrusové kůry přes lékořici po ženšen se za téměř 90 let existence likéru Jägermeister nezměnila. V padesátitisícovém německém městečku Wolfenbüttel v Dolním Sasku fungovala už původní výroba octa, jíž úspěšně rozjel Wilhelm Mast, podnik v sobě spojoval octárnu a vinotéku. Jeho syn však otočil rodinné podnikání jiným směrem, když tu nejprve vyvinul a pak zdokonalil recepturu nenápadného bylinného likéru. O díře do světa, kterou s ním učinil, svědčí i jméno ulice, kde nyní sídlí moderní prostory firmy: Jägermeisterstrasse. Dnes sem proudí turisté a fanoušci z celého světa, aby viděli, kde a jak se vyrábí tahle dobrota. Proces je to celkem složitý, než se nápoj dostane do láhve, výroba trvá více než rok a dodržet správné postupy je umění.  

Takže Létající jelen pro spoustu energie, síla a klasika Negroni, nebo třeba drink podle chutí Jana Wericha? Inspirujte se zde, jaký koktejl si namíchat.