Prochutnejte se Francií. Kampa opět ožívá francouzskými víny, pivy a delikatesami

Francouzské víno a sýry, to je pravá Francie Foto: Bordeaux Tourism Deepix-A.-Benoit

Oblíbený a také nejstarší food festival v Praze, Francouzský trh, se po krátké pauze vrací na náměstí pražské Kampy. Tady letos oslaví již 17. ročník. A ten si, vedle tradičních lahůdek a skvělých francouzských vín, letos připravil překvapení i pro milovníky piva.

Je tu další z atraktivních letních pražských foodfestivalů! Již tento víkend od čtvrtka 11. července do neděle 14. července 2024 si hosté mohou dopřát ty nejlepší francouzské delikatesy od ústřic po prémiové oleje, vína od tichých po šumivá. A k tomu ještě mhohem víc, neboť v Praze jako již každoročně znovu ožívá kousek Ftrancie. Tu pravou francouzskou atmosféru si hosté letošního Francouzského trhu mohou dopřát opět v malebném prostředí parku Kampa.

CHCETE BÝT VÍDĚT VE SVĚTĚ? VYSTAVUJTE S TĚMI NEJLEPŠÍMI! WINE PARIS 2025

Po úspěšném loňském ročníku, který se konal v zahradách Trojského zámku, mám velkou radost, že se Francouzský trh vrací zpět na místo, kde to všechno začalo. Park Kampa má pro mě velmi speciální význam. A jsem upřímně rád, že se můžeme znovu setkat s našimi věrnými návštěvníky na tomto krásném místě,“ říká Thomas Boulton, zakladatel a hlavní organizátor Francouzského trhu.

Pivaře čeká novinka: francouzská piva z minipivovarů

Festival bude otevřen denně od 10 do 21 hodin, v neděli do 20 hodin. A během tří dnů přivítá 19 vystavovatelů s širokou nabídkou francouzských delikates, včetně ústřic, mušlí, burgundských šneků, regionálních sýrů, foie gras, šunek a uzenin. Návštěvníci se mohou těšit i na rozmanitou nabídku bílých, růžových, červených a šumivých vín z tradičních odrůd pěstovaných v nejznámějších vinařských oblastech, jako je Alsasko, Burgundsko, Bordeaux, Champagne a Loira, doplněnou o vína z méně známých místních odrůd. Novinkou letošního ročníku je nabídka francouzských piv z minipivovarů.

Mezi vystavovateli se představí řada známých tváří, které nevynechají žádný ročník Francouzského trhu. Včetně The Winery, Fransyr, pekárny Nostress, Moje levandule nebo Atelier Red & Wine. Mezi nováčky bude na festivalu debutovat Huilerie Beaujolaise s širokou nabídkou kvalitních olejů a octů.

Bohatý program doplní labužnické hodování

Ani o zábavu nebude nouze. Návštěvníci se mohou těšit na řadu hudebních vystoupení, která dokreslí pravou francouzskou atmosféru, a na speciální program pro ty nejmenší. Mezi hudebními hvězdami se představí například zpěvačka Zdenka Trvalcová, hudební skupina Charlie & The Chocolates, saxofonista Matouš Kobylka a mnoho dalších umělců. Slavnostní otevření trhu se uskuteční ve čtvrtek 11. července v 10 hodin za přítomnosti Stéphane Crouzat, velvyslance Francie v České republice