Rum Heffron znovu oblékl uniformu

Značka Heffron z Palírny U Zeleného stromu navazuje na úspěšné limitované edice sběratelských etiket. V rámci nové edice se objeví Gabčík, Kubiš a další parašutisté.

Nejstarší evropská palírna připravila limitku pětiletého rumu Heffron 5YO Rum věnovanou československým parašutistům. Na letošní limitce se objeví sedm významných mužů novodobé československé historie, kteří prokázali odvahu a neváhali v boji za svobodu položit život.

Prémiový pětiletý rum Heffron 5YO Rum zrající v sudech po bourbonu se vyznačuje lahodnou a zároveň výraznou chutí. Základem je kvalitní rum z Panamy, jehož každá kapka zraje v sudech minimálně 5 let. Po ochutnání v něm nejprve ucítíte drobnou nasládlost s náznakem vanilky a karamelu, následně chuť dřevitých tónů.

Sedm parašutistů v limitovaných sériích

Na etiketách, které palírna připravila ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, se tak objeví Gabčík, Kubiš i dalších pět parašutistů, kteří před 80 lety položili statečně svůj život v boji za naši svobodu v kryptě pražského kostela sv. Cyrila a Metoděje. „Připravili jsme celkem sedm speciálních etiket, s medailonky věnovanými parašutistům, kteří s odvahou bojovali za naši svobodu. Na edici jsme spolupracovali s Československou obcí legionářskou, která letos připomíná 80 let od operace Anthropoid. Každá varianta etikety bude mít pouze 5 000 kusů, jedná se tedy o sběratelskou edici,“ říká brand manažer značky Heffron Jan Sedláček. 

Ani letos navázání spolupráce nejstarší evropské palírny a legionářů netrvalo dlouho a začal se rodit koncept, který si vyznavači kvalitního panamského rumu jistě zapamatují. „18. červen roku 1942 se zapsal do naší historie. Hrdinství a nebojácnost českých parašutistů v boji za svobodu a demokracii by neměly být zapomenuto a my si 80. výročí atentátu na říšského protektora letos připomínáme v rámci akcí po celé republice. Proto jsme už potřetí spolupracovali s Palírnou U Zeleného stromu na limitované etiketě spojené s českými hrdiny,“ říká Jiří Charfreitag z Československé obce legionářské.

Už máte “prezidenta”?

Etiketu navrhl designér Martin Zouhar. V předchozích letech se na etiketách objevili významní českoslovenští legionáři a také první prezident samostatného Československa Tomáš Garigue Masaryk, který byl také formálním členem ČsOL s pořadovým číslem 1 na členské legitimaci.