Tipy na vinařské akce – 20. týden

 Pátek je taková malá sobota, ten příští rozhodně vyražte do Prahy na Novoměstskou radnici, kde bude probíhat festival Praha pije víno. Nicméně proč se celý týden těšit, když se koná taková spousta akcí, kam lze vyrazit a potrénovat nos i jazyk..

Degustace vínvinařství U Kostela z Polešovic se koná v úterý 15 května od 19 do 22 hodin v Castellana trattoria v Brně. Vinařství U Kostela Polešovice vstoupilo ve známost všem milovníkům, ctitelům a přátelům lahodného moku v roce 2011. Od samého počátku je jejich filosofií přivádět vína na svět s něžností, hýčkat je v průběhu mládí a utužit charakter při dospívání tak, aby láska do nich vložená působila na zákazníky a ti se do nich navždy a bez výhrad zamilovali. Kvalitu vín tohoto skvělého vinaře mohou zájemci posoudit na této degustaci, kterou je provede Ing. Vojtěch Vít.

Cena degustaceje 250 Kč a vzhledem k omezenému počtu míst je nutná závazná rezervace.

 

 1. květen

Město: Brno

Místo: Castellana trattoria, Novobranská 4

Kontaktní osoba: Ing. Bohumil Semerád

Telefon: 732352889

E-mail: semeradb@seznam.cz

 

 

Ve čtvrtek 17. května v 18 hodin se Clarion Congress Hotel v Praze oblékne do růžové a stane se dějištěm největší degustace růžových vínv Čechách. Největší pultová degustace českých a moravských vín bude věnovaná výhradně růžovým vínům a klaretům, zpestřená sekty a šumivými víny. K ochutnání budou všechna vína přihlášená do jediné specializované soutěže růžových vín u nás, Jarovín Rosé 2018 a stejně jako loni budou na zvláštním pultu prezentována také perlivá a šumivá vína ze soutěže Král vín České republiky 2018.

Připraven je také bohatý raut speciálně snoubený s růžovými víny a sekty, celý laděný do růžova. Přijít v nejrůžovější den v roce v růžovém se již tradičně vyplatí. Nejrůžovější pár, tedy pár, který na sobě bude mít největší počet růžových součástí oblečení, včetně módních doplňků a spodního prádla získá karton francouzského růžového sektu a letos poprvé navíc sadu 6 degustačních skleniček!!!

 

 1. květen

Město: Praha

Místo: Clarion Congres hotel Prague

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

WWW stránka: www.jarovin.cz/15-5-den-v-ruzovem-ceske-budejovice

 

 

Řízená degustacevín vinařství Jan Plaček z Moravské Bránice proběhne v pátek 18. května v Pizzerii Verdi v Českém Těšíně. Připravena je komentovaná degustace, kterou hosty provede mistr vinař osobně. Vstupné je zdarma, ovšem registrace předem je podmínkou.

 

 1. květen

Město: Český Těšín

Místo: Pizzerie Verdi

Kontaktní osoba: Jakub Samiec

Telefon: 608155158

E-mail: samiecjakub@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/Vinoteka.Jakub.Cesky.Tesin

 

 

Praha pije víno je největší vinařský festivalv metropoli zaměřený na autentická vína ze střední Evropy, jehož pátý ročník se bude konat v pátek 18. května od 13 do 20 hodin a v sobotu 19. května od 11 do 18 hodin v krásných prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze. Festivale se opět zúčastní více než 60 vinařů, především rodinných vinařství z území bývalého Habsburského mocnářství a řada hostů z dalších regionů. Silné zastoupení budou mít také vinaři z Maďarska, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Itálie a Francie.

 

 1. – 19. květen

Město: Praha

Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí

Kontaktní osoba: Autentisté s.r.o.

Telefon: 603219498

E-mail: info@prahapijevino.cz

WWW stránka: www.prahapijevino.cz

 

 

Slavnosti chřestu a vína2018 proběhnou o víkendu od 18. do 20. května na Palackého náměstí v Ivančicích. Ivančické Slavnosti chřestu se mohou chlubit dlouhou tradicí a důvtipným spojením gastro zóny a vinařské zóny s příjemným kulturním programem. Kvalita chřestu, který se na Slavnostech degustuje, je zaručena díky českému dodavateli z Hostína na Mělnicku, firmě Český chřest.

 

 1. – 20. květen

Město: Ivančice

Místo: Palackého náměstí, Ivančice 66491

Kontaktní osoba: Kulturní a informační centrum

Telefon: 546451870

E-mail: kic.ivancice@seznam.cz

WWW stránka: www.slavnostichrestu.cz

 

 

Již jedenáctým rokem se koná výstava vín Lednicko-valtického areáluv prostorech autokempu Apollo u Lednice. Výstava proběhne v pátek 18. května od 14 do 22 hodin a v sobotu 19. května od 10 do 22 hodin. K ochutnáníbude připraveno 600 vzorků vín, které uspějí v hodnocení odborné komise. Součástí výstavy bude již po osmé sekce prezentace vinařství, která vystavuje vína již dříve oceněná na různých soutěží v ČR i v zahraničí.

Tato prezentace slouží k propagaci a možnosti ochutnat vína i z jiných vinařských podoblastí. Slavností předávání cen oceněným vinařům proběhne v pátek 18. května v 18 hodin za přítomnosti starostů z Lednicko-valtického areálu. Po oba dny bude hrát cimbálová muzika a k občerstvení budou nabízeny místní speciality.

 

 1. – 19. květen

Město: Břeclav

Místo: autokemp Apollo u Lednice

Kontaktní osoba: Irena Sadílková

Telefon: 601509909

E-mail: info@atcapollo.cz

WWW stránka:www.facebook.com/Výstava-vín-Lednicko-valtického-areálu-636810363052032

 

 

Den otevřených dveříproběhne v sobotu 19. května od 8 do 18 hodin v prostorech Českého vinařství Chrámce. Připravena je ochutnávka a prodej všech vín včetně archivních košer vín Českého vinařství. Připravena je také prohlídka vinařství s průvodcem, řemeslný trh, jízda na koni, prodej klobás a sýrů, cukrovinky, opékání vuřtů, skákací hrad, tematické úkoly pro děti a poklad sv. Václava. Parkování i vstup na akci je zdarma.

 

 1. květen

Město: Chrámce

Místo: České vinařství Chrámce s.r.o., Chrámce 32

Kontaktní osoba: České vinařství Chrámce s.r.o.

Telefon: 603383846

E-mail: info@ceske-vinarstvi.cz

WWW stránka: www.ceske-vinarstvi.cz

 

 

V sobotu 19. května od 14 hodin proběhne na pěší zóně pod Růžovou zahradou v Děčíněnejvětší outdoorová degustace českých a moravských sektů z projektu KRÁL VÍN České republiky a českých a moravských růžových vín ze soutěže JAROVÍN ROSÉ. Akci zahalenou do růžova letos poprvé navštíví také někteří vinaři osobně. Degustační vzorky budou hrazeny žetony, které jsou součástí vstupného a které si hosté mohou po jejich vyčerpání dokoupit. Zároveň zde mohou zakoupit vína, která jim chutnala za příznivé sklepní ceny.

Pořadatelé vyzývají hosty k podpoře růžové atmosféry této jedinečné akce. Růžové oblečení, vlasy a nejrůznější doplňky se budou zajisté skvěle vyjímat na fotografiích z akce.

 

 1. květen

Město: Děčín

Místo: Křížová ulice, pěší zóna pod Růžovou zahradou

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

WWW stránka: www.jarovin.cz/15-5-den-v-ruzovem-ceske-budejovice

 

Bosch Fresh Festivalje Gurmánský festivaldobrého jídla a pitíkterý se uskuteční o víkendu 19. až 22. května v areálu parku za OC Plaza v Plzni. Festival představí skvělá vinařství, TOP restaurace, zážitkovou gastronomii, pivovary, farmářské trhy, regionální potraviny, pražírny, kavárny, koktejlové bary a mnoho dalších zajímavostí. Připraveny jsou také různé kuchařské

 

 1. – 20. květen

Město: Plzeň

Místo: areál parku za OC Plzeň Plaza, Radčická 2

Kontaktní osoba: Petr Jirásek

E-mail: petr@freshfestival.cz

WWW stránka: www.freshfestival.cz

 

 

Soutěžní výstava vín se koná v sobotu 19. května od 14 hodin v kulturním domě v Němčičkách. Kromě koštu vín se mohou hosté těšit na bohatý folklórní program a pestré občerstvení.

 

 1. květen

Město: Němčičky (okr. Břeclav)

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: David Ludín

Telefon: 777255842

E-mail: vinari.nemcicky@gmail.com

www stránka: www.modrehory.cz

 

 

Třetí květnovou sobotu proběhne ve Velkých Pavlovicícha okolních Modrých horách jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky mohou hosté putovat zvlněnou vinařskou krajinou s dalekými výhledy a zažít atmosféru jara mezi vinicemi. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, kde mohou poutníci ochutnatvínapřímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích. Putování bude zakončeno na koštu vín v Němčičkách, kde budou připraveny ochutnávky vínaa místních specialit.

Doprovodný folklórní program nabídne krom jiného soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na hanáckém Slovácku a oblíbené závěrečné losování o dojezdové ceny.

 

 1. květen

Město: Velké Pavlovice

Místo: Ekocentrum Trkmanka

Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.

Telefon: 515903121

E-mail: dominika.bauchelova@nap.cz

www stránka: www.stezky.cz

 

 

Májové otevřené sklepy se konají v sobotu 19. května od 10 do 20 hodin ve vinných sklepech obce Nový Šaldorf-Sedlešovice. Připraveno je tradiční putování po vinných sklepech s ochutnávkou vín, hudebním programem a především, s degustátorskou soutěží o plný trakař šaldorfských vín. Samozřejmostí je další doprovodný a hudební program. Ve sklepních uličkách zahrají a zazpívají cimbálové i další muziky. Po ukončení akce si mohou hosté prodloužit večer a užít si atmosféru májové noci ve vybraných otevřených sklepech.

 

 1. květen

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.

E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz

WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

 

 

Mikulovské vinné trhyse konají v sobotu 19. května v Hotelu Zámeček v Mikulově. Hosté se mohou těšit na prestižní degustaciv ynikajících moravských vín včetně ochutnávky několika zahraničních vín a bohatý kulturní program. V rámci trhů proběhne také mistrovství ČR v natažení koštýře vína ze sudu na čas. Připraveno je také pestré občerstvení a celou akci bude živě doprovázet cimbálová i jiná muzika.

 

 1. květen

Město: Mikulov

Místo: Hotel Zámeček Mikulov

Kontaktní osoba: Ing. Josef Ševčík

Telefon: 725806992

E-mail: recepce@zamecekmikulov.cz

www stránka: www.zamecekmikulov.cz

 

 

Setkání modrohorských mužských sborů s ochutnávkouvínproběhne v sobotu 19. května v turistickém areálu s rozhlednou Slunečná ve Velkých Pavlovicích. Akci Modré Hory v písni na Slunečné zahájí v 18 hodin předehra cimbálové muziky. Následovat bude ochutnávka vínz Modrých Hor a přehlídka mužských sborů. V případě nepříznivého počasí se celá akce přesune do sokolovny města Velké Pavlovice.

 1. květen

Město: Velké Pavlovice

Místo: turistický areál s rozhlednou Slunečná

Kontaktní osoba: DSO Modré Hory / Eva Bauerová

Telefon: 774240425

E-mail: info@modrehory.cz

www stránka: www.modrehory.cz

 

 

Cech vinařů Vrbovecpořádá v sobotu 19. května od 10 do 20 hodin již pátý ročník otevřenýchsklepů. Tento den bude ve znamení kvalitních vrboveckých vín, dobrého jídla a cimbálové muziky. Hosté zde ochutnají to nejlepší, co mohou vinaři nabídnout, zakousnou přitom něco dobrého, zazpívají si s několika cimbálovými muzikami a poznají historii sklepní uličky největší obce znojemské vinařské podoblasti Vrbovec.

 

 1. květen

Město: Vrbovec

Místo: sklepní ulička

Kontaktní osoba: Cech vinařů Vrbovec

Telefon: 724009066

E-mail: radhol@email.cz

www stránka: www.cechvrbovec.cz

 

 

Tradiční vinařská akce, putování po Blatnických búdách, se uskuteční v sobotu 19. května v celé obci a areálu sklepů Stará hora v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Během putování bude od 10 do 19 hodin otevřeno více než 35 vinných sklepů, kde budou vinaři v rámci vstupného nabízet svá vína k volné degustaci. Vstupné bude 800,- Kč na místě nebo 700,- Kč v internetovém předprodeji. Kromě volné degustace ve všech búdách bude vstupné zahrnovat degustační set skládající se ze sklenky, tašky a propisky, katalog vinařů s mapou, poukazy na odběr vína v hodnotě 300,- Kč i jízdu koňským spřežením. Bohatý kulturní program nabídne cimbálové muziky, ukázky lidových řemesel, vstup do blatnického muzea a večerní zábavu. Bohatý doprovodný program doplní nabídka místních specialit.

 

 1. květen

Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Místo: celá obec a areál sklepů Stará hora

Kontaktní osoba: Cech blatnických vinařů

Telefon: 602562437

E-mail: info@vinariblatnice.cz

www stránka: www.vinariblatnice.cz

 

 

Degustace Putovaní za vínem Slováckaproběhne v sobotu 19. května v kulturním domě v Žádovicích. Zájemcům se zde naskytne možnost ochutnatširoký sortiment vín od vinařů a vinařských firem regionu Bzenecka a Kyjovska. Chybět nebudou ani gastronomické speciality rozmanitých druhů, chutí a vůní.

 

 1. květen

Město: Žádovice

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Štěpán Maňák

Telefon: 603275122

E-mail: vinomanak@vinomanak.cz

www stránka: www.vinarstvi-manak.cz

 

 

Degustační festival růžových vín a klaretů, Růžový máj na náplavce, se koná v sobotu 19. května od 10 do 21 hodin na Rašínově nábřeží v Praze2. Letošní sedmý ročník proběhne opět v rytmu cimbálu, swingu a jazzu a bude navazovat na farmářský trh. Festivalnabídne ochutnávkuvín českých a moravských vinařů a veselý hudební program. Kromě vína se návštěvníci mohou těšit na zajímavou gastronomii snoubící se s růžovými víny.

 

 1. květen

Město: Praha 2

Místo: náplavka Rašínova nábřeží mezi železničním mostem a vyšehradskou skálou

Kontaktní osoba: Archetyp, z.s.

Telefon: 774453153

E-mail: sedlacek.archetyp@gmail.com

WWW stránka: www.ruzovymaj.cz

 

 

Výstava vín proběhne v sobotu 19. května v přírodním areálu Starý potok v Sudoměřicích. Tradiční májová výstava nabídne lahodná vína, gastronomické speciality a dobrou zábavu při cimbálové muzice. Akci pořádá obec Sudoměřice a Český zahrádkářský svaz.

 

 1. květen

Město: Sudoměřice

Místo: zahrádkářská budova ve „Starém potoku“

Kontaktní osoba: Robert Šrédl

Telefon: 731468480

E-mail: predseda@zahradkarisudomerice.cz

www stránka: www.obecsudomerice.cz

 

 

Tradiční zámecký košt vínse koná v sobotu 19. května od 10 hodin v prostorách jedinečného renesančního zámku v Bučovicích. Zámecký košt je proslulý rozmanitostí vín, která pocházejí ze všech vinařství regionů Moravy, Čech i okolních zemí a svým bohatým kulturním programem. Na zámeckém nádvoří zahraje cimbálová muzika CimBaHo z Bučovic, cimbálová muzika Hudci z Kyjova a vystoupí dětský folklórní soubor Křižanovánek. Hlavním hostem programu je Leona Machálková, která vystoupí ve 14:30 hodin. Během odpoledne vystoupí i národopisný soubor Dunajec. V Dlouhém sálu bude až do závěru koštu vyhrávat cimbálová muzika Mládí z Čejče.

 

 1. květen

Město: Bučovice

Místo: Státní zámek Bučovice

Kontaktní osoba: Mgr. Aleš Navrátil

Telefon: 773646210

E-mail: aldanavratil@seznam.cz

www stránka: www.vinari-bucovice.cz

 

 

 1. ročník otevřených sklepův Zaječíse koná v sobotu 19. května od 10 do 18 hodin a v neděli 20. května od 10 do 12 hodin. Zaječské otevřené sklepynabídnou degustacea ochutnávkymístních vín v autentickém prostředí vinných sklepů.

 

 

 1. květen

Město: Zaječí

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Vladislava Čermáková

Telefon: 724029005

E-mail: info@vinarizajeci.cz

www stránka: www.vinarizajeci.cz