WINE PARIS 2025: Místo, kde chcete být. A kde chcete být vidět!

WINE PARIS areál výstaviště Expo Porte de Versailles

Špička mezi světovými výstavami v oblasti vína a lihovin. Vlajková loď skupiny Vinexposium opět posílila začátkem tohoto roku svou pozici. Pátý ročník veletrhu Wine Paris více než zdvojnásobil počet mezinárodních vystavovatelů a přilákal rekordní počet návštěvníků ze 137 zemí. A vyhlídky na 6. ročník v únoru 2025 slibují, že bude silnější, než byl kdy předtím.

Působivý růst veletrhu Wine Paris překvapuje zejména svým mezinárodním záběrem. Více než 4 000 vystavovatelů přijelo letos v únoru v rámci 5. ročníku Wine Paris & Vinexpo Paris představit svou produkci ze 48 vinařských zemí, což znamená nárůst o 53 %. A že rostoucí vliv Wine Paris sahá daleko za evropské hranice dokazuje i skladba návštěvníků. Celých 41 % tvořilo zahraniční publikum. Pařížský veletrh, který se vedle francouzského a evropského vinařského sektoru zaměřuje stále více i na mezinárodní segment vína a lihovin, tak nadále upevňuje svůj status přední světové akce se stále větším globálním dosahem.

Degustace, obchod i výměna informací

Jak naznačují přípravy i zájem klíčových hráčů v odvětví o účast na 6. ročníku, bude to opět veliké. A to ať už jde o širokou škálu produktů od stovek výrobců vína, distributorů, dovozců, obchodníků a profesionálů z celého světa, tak o platformu, v jejímž rámci se mohou propojit, obchodovat, udržovat se v obraze a sledovat nejnovější trendy.

Veletrh je zároveň vynikající příležitostí získávat v rámci četných konferencí a diskusí nové znalosti z oboru. Ať už jde o vinařské oblasti, odrůdy, způsoby pěstování révy či výroby vína. A mezi aktuální klíčová témata patří také udržitelnost, digitalizace či nové vzorce a trendy spotřeby.

Novinky pro rok 2025, mezinárodní vystavovatelé v centru dění

Nadcházející ročník slibuje další zvyšování mezinárodní atraktivity veletrhu. Organizátoři mimo jiné vyhradili celé tří haly pro zahraniční výrobce. Zejména centrálně umístěná hala 4 bude strategickým středobodem prezentace široké škály mezinárodních produktů. Italové mají dokonce o veletrh od roku 2023 takový zájem, že italské produkty opět zaplní celý pavilon. Zároveň posiluje sekce lihovin a řemeslných nápojů zahrnující piva, mošty a nápoje s nízkým podílem alkoholu, nebo nebo jejich nealkoholické varianty. Tento segment No/Low také posiluje na mezinárodním poli a v pavilonu 5 je již registrovaných více než 50 vystavovatelů ze 13 zemí.

Wine Paris: Silná mezinárodní značka

Wine Paris & Vinexpo Paris v rámci svého vývoje přijímá svou mezinárodní identitu, která je nyní pevně zavedena pod značkou Wine Paris. Tento rebranding představuje klíčový okamžik v historii akce a dále upevňuje její globální postavení.

Od roku 2020 je mezinárodní dosah Wine Paris jedním z pilířů jeho rozvoje. Výstava nyní plně plní svůj slib a potvrzuje svou roli obchodního setkání, které musíte navštívit. Je naší odpovědností podporovat průmysl v jeho reakci na globální výzvy způsobené především geopolitickým napětím, environmentálními problémy a měnícími se spotřebitelskými zvyklostmi,“ řekl Rodolphe Lameyse, generální ředitel Vinexposium.

Uložte si datum, rezervujte stánek

Vedle vysoké profesionality, pozoruhodného mezinárodního záběru ať už jde o vystavovatele či špičkové profesionály z oboru, je to i výjimečná atmosféra veletrhu v překrásném hlavním městě Francie, proč se vyplatí zúčastnit se 6. ročníku Wine Paris. Ať už chcete sami vystavovat, nebo se přijet podívat, nenechte si proto ujít příležitost. Od 10. do 12. února 2025 na Paris Expo Porte de Versailles se můžete stát i vy součástí této jedinečné události v odvětví vína a lihovin. Veletrhu, kde se tradice snoubí s inovací na celosvětové scéně, a který utváří budoucnost tohoto odvětví.