Na 600 vinných skvostů. Ochutnejte vítěze prestižní soutěže Prague Wine Trophy

Ochutnat na jednom místě a v jednom odpoledni tolik nádherných vín je úžasná příležitost, radost, zážitek. Ve čtvrtek 29. února bude opět šance na již 16.ročníku Galadegustace medailových vín Prague Wine Trophy. Ve dvou patrech Michnova paláce na Malé Straně nabídnou hostům k degustaci vítězná vína sami vinaři a jejich zástupci ze čtyř desítek domácích a stovky zahraničních vinařství ze 17 zemí světa.

Soutěže Prague Wine Trophy se v roce 2023 zúčastnilo 1828 vín. Cenu Jindřicha Duška pro nejlepší vinařství získalo Vinařství Štěpán Maňák, které obhájilo loňské vítězství. Na druhém místě skončily Vinné sklepy Skalák a na třetím místě Château Valtice – Vinné sklepy Valtice. Nejlepším dovozcem je společnost ADVEAL, na druhém místě je Slovenské Víno Online a na třetím místě Víno pro Vás.

Setkání domácích a zahraničních vinařů

V Michnově paláci se tak budete moci osobně setkat s majitelem vítězného vinařství panem Štěpánem Maňákem – a ano – pro ty, kteří se Galadegustace účastní pravidelně to může tak trochu přopomínat deja-vu, neboť Štěpán Maňák sem v téže pozici zamíří už podruhé, nejlepším vinařtvím je totiž jeho podnik již podruhé v řadě. Ale samozřejmě, nejenom s ním. Všichni domácí vinaři a někteří zahraniční dorazí osobně, část zahraničních vinařů bude zastoupena svými dovozci. Desítka vinařů dorazí ze Slovenska. Z Rakouska přijedou zástupci rodinných vinařství Humer a Neustifter.

Z německé Mosely dorazí Max Kilburg z vinařství Geierslay. Reggie Perkins přijede představit vína jihoafrických vinařství Neethlingshof a Villiera. Pětice italských vinařů bude reprezentovat italský vinařský průvodce DoctorWine by Daniele Cernilli, který se stal partnerem letošního ročníku Galadegustace.

Třešnička na dortu úspěšné soutěže

Galadegustace, která zahajuje slavnostním předáváním cen 29.2. od 15 hodin a potrvá až do 20 hodiny večerní, je každoročním vyvrcholením prestižní soutěže Prague Wine Trophy. Letos soutěž proběhla už pošestnácté a je zároveň největší mezinárodní soutěží vín v Česku. Tuzemští vinaři v ní porovnávají svá vína se zahraničními konkurenty. Mezinárodní porota hodnotí unikátní srovnávací metodou po odrůdách, ve čtyřech kolech ročně, již od roku 2007. Za tu dobu si soutěž vybudovala renomé, a medaile Prague Wine Trophy je uznávanou známkou kvality vína. Akce je jedinečnou příležitostí ochutnat špičkový průřez tuzemskou i zahraniční produkcí a je určena nejen profesionálům, ale i milovníkům vína, kteří jednak rádi sledují trendy, ale umí si užít i klasiku a vychutnat opravdovou kvalitu.

Vstupenky v ceně 1500 Kč koupíte na GoOut.net. Seznam vystavovatelů a další informace najdete na http://www.pww.cz.