Od špuntu k botě

Co mají společného skleněný špunt Vinolok a luxusní dámské střevíčky od legendárního návrháře Manola Blahnika? Zkuste hádat. A hlavně se můžete kochat. Obojí je totiž svého druhu designový skvost.

Kdo by neznal seriál Sex ve městě. A kdo by tudíž neznal ikonické boty, jakými jsou právě ty od Blahnika. A protože v srpnu doputuje do Prahy retrospektivní výstava obuvi The Art of Shoes z dílny úspěšného tvůrce, rozhodl se slavný návrhář navrhnout luxusní pár bot přímo pro Prahu. Ten byl v Praze představen s předstihem už v červnu, čímž se se dostáváme i k onomu spojení zátek a boty.

Mateřskou firmou výrobce skleněných špuntů Vinolok je totiž společnost Preciosa a právě ta vyrobila na Manolovy boty křišťálové ozdoby. A v její režii probíhalo i slavnostní odhalení.

Růžové střevíce zdobí speciální lustrové ověsy, na každé botě je jich téměř padesát, což koresponduje s inspirací v českých tradicích a českém folklóru. Mimochodem málokdo ví, že Manolův otec byl Čech. Lesk křišťálu a hebké fuchsiové bambulky dodávají botám punc luxusu, což ostatně zvládá i samo Blahnikovo jméno. Jedinečné střevíčky měly premiéru pod lustrem Marie Terezie v pražském flagship storu Preciosy v Rytířské ulici, kde je hostům představila modelka Tereza Maxová. K vidění tu budou do poloviny listopadu. A pokud byste uvažovali o nákupu, pak cena vychází zhruba na 135 tisíc korun.

Foto: Preciosa, archiv redakce