Spielberg Vinařem roku 2017

V národní soutěži Vinař roku České republiky 2017 zvítězilo Vinařství Spielberg . Porota složená z nejlepších degustátorů světa ohodnotila jeho pětici vín nejlépe z 538 vzorků přihlášených do soutěže. Ve finálovém kole soutěže se o titul ucházelo celkem osm vinařství z Moravy.

Stříbrnou příčku obsadilo Nové vinařství z Drnholce a na třetím místě vinař z Nového Poddvorova pan Milan Sůkal. Zemědělské družstvo Němčičky si i letos odneslo cenu veřejnosti a titul Deník Můj vinař roku 2017. Nově se letos udělovalo také ocenění společnosti Makro pro nejlepší rodinné vinařství s produkcí do 200tis litrů vína ročně, to získalo vinařství Milana Sůkala. Výsledky 15. ročníku soutěže dnes byly slavnostně vyhlášeny v pražském Žofíně.

Soutěž Vinař roku 2017 České republiky probíhá pod záštitou Ministra zemědělství ČR Ing. Mariana Jurečky. Za to vše mu patří naše díky.

Kromě prvních třech míst byla vyhlášena ještě ocenění ve specializovaných kategoriích. Korunní Šampionem bílých vín se stal Muškát žlutý výběr z cibéb 2015 z Vinných sklepů Valtice. Cenu Šampiona červených vín si odnesl opět Milan Sůkal za Pinot Noir 2015 Výběr z hroznů .

Judr. Luboš Bárta obdržel cenu Vinařské asociace ČR za celoživotní přínos českému a moravskému vinařství. Pan Jiří Šebela převzal ocenění Aquatestu za tradiční a ekologické postupy ve vinařství.

zdroj: www.vinarroku.cz