Tipy na vinařské akce – 47. týden

Vánoční reklamy už třetí týden útočí…. Pokud vás to stresuje, tak jako většinu naší redakce, zkuste najít klid v náruči vinařských akcí tohoto týdne. Přívlastkům, jako ADVENTNÍ či VÁNOČNÍ se asi nevyhnete, ale se sklenkou dobrého vína to půjde mnohem lépe přežít.

23. listopad

Město: Brno

Místo: Augustiniánské opatství na Starém Brně

Kontaktní osoba: Jana Sedláčková

Telefon: 549492730

E-mail: sedlackova@skm.muni.cz

 

Nejlépe hodnocená vína moravských vinařů budou představena na Vinařském sympoziu v rámci slavnostního vyhlášení Univerzitního vína Masarykovy univerzity pro akademický rok 2017/2018. Vyhlášení vítězných vín soutěže proběhne 23. listopadu v Augustiánském opatství na Starém Brně.

24. listopad – 31. prosinec

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Dům Vína ANNOVINO Lednice, Komenského 23

Kontaktní osoba: Ing. Petr Krejčík

Telefon: 602349821

Telefon (alternativní): 602373813

E-mail: vinoteka@dum-vina.cz

WWW stránka: www.dum-vina.cz

 

Akce s názvem Adventní štědrý svařák probíhá od 24. listopadu do 31. prosince v Domě vína Annovino v Jablonci nad Nisou. Akce nabídne Štědré adventní svařáky a punče dle originálních receptů a předvánoční rozjímání nejen pro milovníky dobrého vína. Návštěvníci zde najdou zajímavé tipy na vánoční dárky a dárková balení. Výtěžek z této akce putuje na charitativní účely pro dětské oddělení nemocnice Jablonec.

24. listopad

Město: Brno

Místo: Kongresové centrum Brno, Výstaviště 1

Kontaktní osoba: MYJO, s.r.o.

Telefon: 603932444

E-mail: lukas@myjo.cz

WWW stránka: www.myjo.cz/mvp2017

 

  1. ročník prestižní ochutnávky vín 20 vinařství z ČR i zahraničí proběhne v pátek 24. listopadu od 19 hodin v Kongresovém centru v Brně. Připravena je kromě prezentace vín také ochutnávka 12 druhů sýrů, španělských oliv Olium Olivium, čerstvě pražené kávy a vínu blízkých produktů. Večerem bude hosty provázet Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky a Horňácký mužský sbor Chotár.

25. listopad

Město: Praha

Místo: Clarion Congress Hotel Prague

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

E-mail: branko.cerny@vinnysklep.cz

WWW stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-praha

 

Královský košt v Praze proběhne v sobotu 25. listopadu od 18 do 22:30 hodin v Clarion Congress Hotelu Praha. Košt je určen nejširší veřejnosti, milovníkům vín i odborníkům z vinoték a gastronomie. Formou koštu zde budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Nebude chybět CHAMPION a vítězové jednotlivých kategorií. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny.

25. listopad

Město: Pavlov

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Spolek vinařů Vinitores Palaviensis

Telefon: 721414575

E-mail: pavel@krska.com

WWW stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz

 

Den otevřených sklepů proběhne poslední listopadovou sobotu od 11 do 18 hodin ve vinných sklepech v Pavlově. Do služby se zapojí 12 pavlovských sklepů i obecní vinotéka. Hosté zde budou mít možnost ochutnat kvalitní pálavská vína, prohlédnout si prostředí pavlovských vinných sklepů a seznámit se s pavlovskými vinaři. V každém sklepě bude pro návštěvníky připraveno cca 8 vzorků vín k ochutnání. Vstupenky budou k zakoupení v informačním centru, v kulturním domě na ulici Kletnická. Další informace k akci jsou k dispozici na webových stránkách.

25. listopad

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů

Kontaktní osoba: Spolek Nechorští vinaři / Michaela Hradilová

Telefon: 773595989

E-mail: info@nechorstivinari.cz

WWW stránka: www.nechorstivinari.cz

Akce podzimních otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 25. listopadu od 10 do 19 hodin ve vesničce vinných sklepů NechoryPrušánkách. Vinaři z Prušánek letos již potřetí otevřou vinné sklepy v Nechorách a nabídnou k ochutnávce především, ale nejen, svá mladá vína. Své sklepy otevře přibližně 20 vinařů. Bohatý kulturní program s hudbou a soutěžemi začne stejně jako ochutnávky brzy dopoledne. Nechorský expres pojede ráno z vlakového nádraží Břeclav přes okolní obce do Nechor. Akce je ideální příležitostí k nákupu vína na vánoční a novoroční stůl.

25. listopad

Město: Brno

Místo: Brno-Jundrov, sokolovna Jundrov, Stromovka 6

Kontaktní osoba: Tomáš Beránek / Jundrovská krojovaná chasa a Spolek Náš Jundrov

Telefon: 777270893

Telefon (alternativní): 777270893

E-mail: beristb@gmail.com

Poslední listopadovou sobotu se koná tradiční Kateřinská krojovaná zábava spojená s ochutnávkou a setkání šesti vinařských firem, které zde budou své výrobky nejen prezentovat, ale i prodávat za „sklepní ceny“. Začátek akce je v 19:00 hodin v sokolovně Judrov za doprovodu cimbálové muziky Martina Koupy.

25. listopad

Město: Sudoměřice

Místo: Starý potok

Kontaktní osoba: Ladislav Mrkva

Telefon: 607038849

E-mail: vinaristraznicka@seznam.cz

WWW stránka: www.vinari-straznicka.cz

 

Svatomartinská husa na víně je oblíbená gastronomická akce, která proběhne v sobotu 25. listopadu v zahrádkářské budově ve Starém potoku v Sudoměřicích. Připravena je degustace mladých vín a husí Pečínka. K poslechu a dobré zábavě zahraje cimbálová muzika.

25. listopad

Město: Hustopeče

Místo: Hotel Centro

Kontaktní osoba: město Hustopeče

Telefon: 775095526

E-mail: sve@hustopece.cz

WWW stránka: www.hustopece.cz

 

Světový duel vín 2017 proběhne v sobotu 25. listopadu od 10 hodin v Hotelu Centro v Hustopečích. Exkluzivní vína světa a vybraná vína z ČR se i letos utkají v pomyslném duelu vín. Vítěze v tomto duelu si ovšem určí každý host sám.

25. listopad

Město: Meziměstí

Místo: Centrum Walzel (salon Walzel)

Kontaktní osoba: Tomáš Svoboda

Telefon: 724351801

E-mail: tomas.svoboda@walzel.cz

WWW stránka: www.vinnabrana.cz

Vinná brána je akce, která probíhá pravidelně každou poslední sobotu v měsíci od 14 hodin v Centru Walzel v Meziměstí na Broumovsku. V sobotu 25. listopadu bude pro návštěvníky k ochutnání opět připraveno 53 otevřených lahví vín od různých vinařů.

Walzlovka byla postavena roku 1852. Téměř sto let žila produktivním životem, ale od roku 1940 jen chátrala a byl na ní žalostný pohled. Po 161 letech od první kolaudace oslavila Walzlovka svou druhou kolaudaci. Stará tkalcovna Walzlovka se změnila na nové Centrum Walzel a nyní můžeme sledovat, jak nabírá druhý dech. Centrum Walzel si klade za úkol být místem aktivního odpočinku, zábavy a obchodu. Snaží se o zvýšení kvality životní úrovně a zpříjemnit pobyt všem obyvatelům a návštěvníkům Broumovska.

25. listopad

Město: Český Krumlov

Místo: Zámecká jízdárna

Telefon: 380704622

 

Zámecká slavnost vína proběhne v sobotu 25. listopadu od 14 do 22 hodin v zámecké jízdárně v Českém Krumlově. Během této degustační a prodejní výstavy se hostům představí tuzemská i zahraniční vinařství. Slavnosti se osobně zúčastní také samotní vinaři, sklepmistři a someliéři. Během výstavy mohou hosté využít festivalové ceny a zakoupit vína za zvýhodněnou cenu. K dispozici bude také bohaté studené i teplé občerstvení.

26. listopad

Město: Mělník

Místo: náměstí Míru

Kontaktní osoba: město Mělník

Telefon: 315627503

E-mail: infocentrum@mekuc.cz

WWW stránka: www.melnik.cz

Přivítejte začátek adventu spolu s mělnickými vinaři 26. listopadu od 14:00 do 19:00 hodin na náměstí Míru v Mělníku. Čeká na vás bohatý hudební a kulturní program, řemeslné stánky a občerstvení. Přijďte si vychutnat pravou předvánoční atmosféru ve městě, které je soutokem Labe a Vltavy při skleničce dobrého mladého či svatomartinského vína a tradičního rozsvícení vánočního stromu.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.